Mies anoo taas vapautusta. Minusta on tuomionsa jo kärsinyt.
Pitäisikö Breivikin päästä vapauteen?
Anonyymi-ap
76376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 76
Vanhimmat
KYLLÄ!
Niinja hän ihailee heil Halla-ahoa mikä on plussaa !
Petsustaniassa Breivik ei istuisi pienestä keppostelusta näin kauan. Ampumaratoja halutaan lisää ja Breivik voisi toimia mentorina omille Auvisillemme.
Jussi ei ihaile häntä. Siinä on hiton iso ero
Eikö hän joutunut syystä ,että julkaisi mitä kukin oikeasti tekee .
MURHASI lähes 80 nuorta.
Tämä psykopaattinen joukkomurhaaja täytyisi pitää lukkojen takana lopun elämänsä.
Hän on jo tarpeeksi kärsinyt julmassa eristyksessä muista ihmisistä. On oltava inhimillinen eikä kostonhimoinen. Muistetaan että tutkimusten mukaan pitkät vankeustuomiot eivät ehkäise rikoksia joten aivan hyvin Breivik voidaan päästää valvomattomaan vapauteen.
Voisi kuopata samantien, vai olisikohan liian helppottava päätös raakalaiselle.
Vähintään 500 vuotta!
Breivik kärsinyt,mitaliko olisi pitänyt antaa 77 nuoren ihmisen murhasta. Täysylläpito tällä hullulla ollut vankilassa,voisi lähettää loppuiäkseen sellaiseen maahan missä vankilat ovat ( epäinhimillisiä). Norjassa liian hyvä olot tällä pirulla....
Pitkät vankeustuomiot estää todella hyvin rikoksia. Vankilassa ollessa rikosten teko on vaikeaa.
Selli lukkoon ja avain jokeen.
EI MISSÄÄN NIMESSÄ VAPAAKSI, TUOLLAISTA HULLUA!
Ei vaapaaksi, väärä uskonto.
Huh... Kristitty uhriutumassa massamurhaajan vankeudesta.
Onneksi tuota asiaa eivät päätä typerät suomalaiset persut vaan norjalainen oikeuslaitos.
Ja jos oikeuslaitos on yhtä munaton kuin meillä niin ukko kävelee kohta vapaana. Tosin ei se varmaan kauaa kävelisi..
Vapaaksi, Suomeen ja PS-ehdokkaaksi eduskuntavaaleihin!
Hullu-aho ja purra ottavat mielellään aatetoverinsa kuntavaalien listoille.
SDP:N Hakaristi-Antti ja Breivik ojentelisivat käsiään natsimerkiksi innokkaina yhdessä.
Demarit sasivat lisää näkyvyyttä aatteensa ja kannatusprosenttiensa tueksi.
Älä valehtele. Jussi Halla-Aho otti kyllä asiaan kantaa silloin, kun se oli ajankohtaista, enkä viitsi edes yrittää siteerata. Ota itse selvää, jos muka olet tietävinäsi jotain ja lopeta tyhjänpäiväiset höpinäsi.
Breivik on persujen suuri sankari, kuten tästäkin ketjusta näkee. Ihailevat Breivikiä siitä että se uskalsi tehdä käytännössä sen mistä persut tälläkin palstalla vain haaveilevat, eli demarien tuhoamisesta ja hävittämisestä maailmasta. Sehän on persujen märkä uni.
Persut ovat kovia selittelemään että eihän me nyt suinkaan, vaikka kaikki tietävät persujen ampumahaaveet ja totuus on tämä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17685863/persujen-ampumaleireilla-ammuttiin-poliitikkojen-kuvia!!!
Persut saattavat olla kovia selittelemään, mutta eivät pärjää sinulle valhtelussa.
Breivik murhasi suunnitelmallisesti ja naureskellen yli 70 nuorta ihmistä.
Tuollaisessa tapauksessa elinkautisen on oltava elinkautinen.
Norjassa ei ole elinkautista. Pisin tuomio Norjassa on 21-vuotta.
Minusta hänen pitäisi lusia noin 20 vuotta, mutta päässeekö vapaaksi senkään jälkeen - toivotaan, ettei.
77 uhria x 21 vuotta = 1617 vuotta
Mutta siihen voidaan hakea jatkoa niin kauan kuin on tarpeen.
Onneton transformer muurari eli pelkkää teatteria koko touhu.
Annetaan Persun olla kopissaan!
Hennalaan, kuten muutkin punikit.
Minusta se kuuluisi liittää ukrainan erikoisjoukkoihin. Siellä saisi viimeisen tehtävänsä.
Onhan venäläisillä tarjota kohteita tällaisille osaaville veikoille; Venezuela, Mali, Keskiafrikan tasavalta ja niin edelleen...
Miksi hänen on tarve kärsiä enempää kun Natsi-Anttikin on saanut mellastaa vapaalla saman ajan.
Taidat olla persu?
Ei todellakaan pitäisi!
Onko katunut tekoaan?
Ei ole koskaan katunut tippaakaan, vaan päin vastoin ylpeilee teoillaan rehvakkaasti. Juuri sen vuoksi ei myöskään pidä vapauttaa KOSKAAN!
Ei demaritkaan ole katuneet 1918 tekosiaan ...
No mutta Breivikhän kosti demareille sinunkin puolestasi. Kaikki ampunansa nuorethan olivat demareita. Olisit tyytyväinen.
Ketäs niitä 1918 jotain tehneitä on vielä elossa?
Persut ihailevat Breivikin tekoa ja pitävät tätä sankarina,
koska Breivik ampui demareita.
Eikä porvarit.
Nykyäänhän näille poltetaan suitsukkeita Mäntymäellä.
No sehän onkin ainoa positiivinen piirre tässä mätäpaiseessa. Kääntyi oikean tahon puoleen, eikä esimerkiksi maahanmuuttajien, jotka ovat syyttömiä omaan asemaansa.
Elävätkö zombiet oikeasti?
Hän kuuluu lukkojen taakse loppuelämäkseen, kuten Rudolph Hess.
Suomessa olisi vapaana jo ja suunnittelisi uutta iskua.
Kyllä ehdottomasti pitäisi päästää vapaaksi, mutta ei hengissä.
Kun hän lähtee, tuskin kukaan osaa surra.
77 murhaa = 77 elinkautista.
Palataan asiaan, kun niistä edes yksi on lusittu puoleenväliin.
USA:ssa se laskutoimitus menisi juuri noin. Pohjoismainen hyvinvointi antaa aina uuden mahdollisuuden rikosten uusimiseen, kiitos demarien ja kommarien.
Kyllä olen samaa mieltä.
Norjaan toivoisin samanlaista demlaa kuin Suomessakin koska vakavistakaan rikoksista ei ole mitään tutkittua hyötyä antaa pitkiä elinikäisiä vankeustuomioita.
Breivik vapaaksi.
T. Breivikille kaiken anteeksi antanut demari.
"Anonyymi
2024-11-19 14:51:57
T. Breivikille kaiken anteeksi antanut demari."
++++++++++++++++++++
Jussi H_A saattaa vaihtaa kookoomukseen.
Persuna kuitenkin Annan hänelle Anteeksi.
Breivik kuuluisi Norjalaisiin erikoisjoukkoihin kylmäpäisyytensä ja rohkeutensa vuoksi.
Joukon nimi olisi Quisling task force.
Ei niitä murhaajia ole ennenkään ollut tapana tätä pidempään vankilassa pitää.
Toista se on joissakin kehitysmaissa ja muissa juntissa.
Eikös media kertonut, että Breivik otti yhteyttä eri alojen ja suuntausten edustajiin, koska halusi tuoda julki omat mielipiteensä ja näkemyksensä. Kukaan ei moisesti tyypistä välittänyt, sama se, mitä suuntausta tai ideologiaa hölmö nuori kannatti!
Kun leirillä kuului pampam ja nuorisoa lakosi, niin johan politiikotkin heräsivät ihmettelemään, mistä on kyse!
Vankilasta vaan pois, ja suljettuun mielisairaalaan Breivik loppuiäkseen. Se lienee paras ratkaisu. Ehkä psykiatrit ja terapeutit lopultakin kuuntelisivat Breivikin mielipiteitä?
Missään tapauksessa ei koskaan.
Tekojaan koskaan katumaton ja niillä ylpeilevä joukkomurhaaja voitaisiin vapauttaa vain Utöyan saarelle, jonne olisi kutsuttu kaikkien murhattujen nuorten vanhempia ja sukulaisia. Joille olisi annettu pitkät kepit ja kerrottu että Breivik tuodaan tänne ja saatte tehdä hänelle mitä haluatte.
Tuomionsa kärsinyt, mitä?? Tappoi 77 nuorta ihmistä kylmäverisesti ja julmasti. Tunteeton sekopää ketä ei saisi ikinä päästää vapaaksi. Oikea saatana .
Saatanasta puheen ollen Kuusisen Janne sävelsi Preiviikin valssin ja äänitti pirunkeuhkolla eli harmonikalla. Niin vuoden 2011 muisto palaa mieleen.
Eikös tässä olisi hyvä ohjelma vihervassareille . Hehän tykkäävät ihmisoikeuksista. Missä kommentointi demarit,vassarit...
Onhan täällä kommentoitu:
Se joka tappaa 77 vasemmistonuorta on perZujen mielestä profeetta.
Mutta jos yksi vasemmistonuori tappaa 77 perzua se on mielestämme Rikollinen.
Onhan Breivik ihminen, ja hänelle kuuluvat samat oikeudet kuin ihmisille. Hänethän voi rinnastaa Hennalan, Tammisaaren ja Suomenlinnan sankareihin.
En tiiä, mutta naisia hänellä ainakin piisaa.
On se jännä. Vassumimmit piparitarjottimella tuollaiselle murhaajalle.
breivik istuu vankilassa kuolemaansa asti, helvetin kova totuus.
breivik on putler-uskovainen, joten se saa istua vankilassa loppuun asti.
Mistä sinä sen muka tiedät?
Kuolemantuomio pitäisi länsimaissakin olla keinovalikoimassa.
Toisaalta parempi, jos Breivik pidetään eristyksissä vankilassa kuolemaansa asti.
Miten niin on kärsinyt? Ei hän ole ollut edes sitä aikaa mikä hänelle langetettiin.
Murhaaja ja alin kaikista tappoi puolusutus kyvyttömiä nuoria , maansa tulevaisuutta,
EI todellakaan vapaaksi ei ikinä,
kuolema on tosin liian helppoa tuollaiselle .
No, jokainen meistä kuolee aikanaan...
Breivik on Zionistien palkkamurhaaja, jonka tehtävänä oli murhata Norjan SDP:n nuoret, jotka olivat arvostelleet ISISraelia ja sen terrorismia.
Breivik mädäntyköön loppuelämänsä vankilassa.
Breivik oli yhtä siionisti kuin Adolf Hitler.
Sattuuhan sitä! hehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehehehhehhehhehhehhehe
Tuota asiaa pitää kysyä nuorten uhrien vanhemmilta,jos ne joskus vapauttaa sen niin maasta karkotus ainakin!joku Arfikan takapajula olis sopiva maa tuolle kusipäälle!tai rintamalle johonkin sotatoimialueelle,siellä sais toteuttaa pyssyleikkejään,mutta siellä ammutaan myös takaisin..