väittää hesarissa psykiatri Sinkkonen. Eikös se parikymppinen huippujuoksija Norjasta pyyhi ns. pylleröä Paavo Nurmen ennätyksillä. Sehän saa suomalaisen juoksu-ikonin näyttämään pelkältä pummilta.
Näitä esimerkkejä olisi lisääkin.
Varmaan vain paapomalla onnistunut.
Ihmisillä ei ole enää sitkeyttä
4
207
Vastaukset 4
- Anonyymi
Ruskeassa Talossa pääset treenaamaan sitkeyttä kun sulkijalihaksesi joutuu kovalle koetukselle
- Anonyymi
Paavo Nurmen aikaan ei ollut pomppukenkiä ja trampoliiniratoja saati norjalaisten salaisia aseita astmalääkkeitä ja huulirasvoja.
- Anonyymi
Paavo Nurmi loi huippukuntonsa kotikaupungissaan Turussa pakenemalla Ruskean Talon jääkäreitä.
- Anonyymi
Sen verran sivistytty, että kokeillaan terapioita viinan sijaan. Kovuus taas voi olla heikoilla fyysisellä puolella, kun taas mentaalisella ja emotionaalisella puoella on tietotekniikka, internet, joka tekeeelämästä vaativampaa ja ihmisistä kovempia. Ehkä vähän pehmoa vielä liikaa, mutta se vähenee lisää jatkossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551491- 1141216
- 1171097
- 116861
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 18470
- 40468
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i93451- 36423