On suorastaan vastenmielistä katsella poliitikkojen itsensä esiintuomista, kun vuosia vanhoja onnettomuuksia vatvotaan vieläkin eri medioissa. Siinä sitten poseerataan kirkon edessä ja hautausmaalla risti kaulassa.
Ällöttävää vaalimainontaa
Anonyymi-ap
9178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
politiikka on show
valitettavasti näin on.
Sanna on jeesus.
Ja Riikka on juudas.
Mauri on hurskas.
Onko Mauri ortodoksi ? Ihailemansa Putin on.
Varsinkin persujen vaalimainonta on vastenmielistä.
Halla-aho tv-mainoksessa vaivaantuneena kun joutui persuja kehumaan. Ei pokka pitänyt vaan hänestä näkyi että valehteli persujen erinomaisuudesta.
Mikä riivaa ihmistä, joka ratsastaa uskonnolla, mutta toimii sen arvojen vastaisesti? Tätä harrastaa mm. itämaan nykyinen diktaattori.
Poliitikoksi haluava saattaa esitellä omaa historiaansa, kuinka ilman lastensuojelu- tai vammaispalveluita ei olisi selvitty ja päättämään päästyä leikataan juuri näistä palveluista.
Kerrotaan, että politiikassa ei ole sijaa empatialle, mutta sitä kalastellaan itselle kertaamalla julkisuudessa vaikkapa omia keskenmenoja.
Poliitikot tuntuvat olevan sitä lajia, jolla oma kärsimys ei lisää empatiaa muita kärsiviä kohtaan, vaan jotka laittavat kärsimyksen kiertämään.