Niin kauan kuin pormestarina on vihreä. Tavallisella autolla ei sinne saa kohta ajaa.
https://www.is.fi/autot/art-2000010846043.html
Ei silti en olisi mennyt muutenkaan.
https://www.is.fi/autot/art-2000010846043.html
Ei silti en olisi mennyt muutenkaan.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tolla vihreiden sekoilulla ei ole mitään rajaa, ehkä joku hoito auttaisi? Tuolla tavalla tapetaan jo valmiiksi kuolinkouristuksissa oleva keskusta
Helsinki on muutenkin kallis kaupunki asua ja nyt siellä asuvat joutuvat vaihtamaan kalliin uuden auton joka on vieläpä kertakäyttökamaa.
Kuulin, että vihreille on tulossa murskatappio kuntavaaleissa 2025. Joten ajellaan ihan entiseen malliin täällä. Ollos huoleti!
Hesa on suomen suurin läävä ei sinne kannata mennä.
Hesassa on kaikki pahimmat punikit 1918- jälkeen.
Ei-stadilainen itkee Helsingin asioista. Pysy siellä, missä oletkin.
Kieltäkää vihreät autolla ajo koko kaupungissa.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000010843345.html
Vihreät on upeaa sakkia. Tässä kuvat kuinka 4 miljoonaa euroa heitettii roskiin. Voimaannuttavaa
Lentihän vihreiden ryhmä joogamatkalle Intiaan muutama vuosi sitten! 😜
Eikös lentämistä pitänyt vähentää?
Vihreiltä pois eduskunnan taxiluvat ja kielto ajella busseilla ja omalla autolla. SItten uskon mitä puhuvat. Samoin lentokielto jota harrastavat ympäri maailmaa surutta.
Eipä tuonne ole mitään asiaakaan.
Helsingissä ei ole vihreiden pormestaria. Vartiainen on kokoomuksesta.
Ei sinne ole mitään asiaa onneksi.
Aivan älytön keksintö on kävelykatu suomessa. Esim. Tikkurilasta kuoli lähes kaikki kauppa kun Tikkuraitti avattiin, ennen Tikkuraittia Tikkurila oli kiva pikku kylä jossa oli kiva asioida, nyt kaikki käy Jumbossa, ennen Jumboa ajettiin Itikseen...vaikka Tiksi olis ollu vieressä.
No ei mua haittaa, en asu.
Kunhan vihreät pysyvät siellä leikkikehillään.
Miksei Sinnemäki sano suoraan, mistä kenkä puristaa. Pahasti tappiollinen HSL tarvitsee kipeästi lisää maksavia matkustajia ja paljon. Kalliita ja turhia investointeja tehdään koko ajan. Lippujen hintojen nosto ei auta, päinvastoin tulee vain lisää pummilla matkustavia.
No kuka haluaa mennä hesaan somppujen ja rättipäiden sekaan 🤔
Jätä auto vaikka metroparkkiin ja tule loppumatka julkisilla pummilla. Ole kuin stadilainen. Ota todisteeksi Koff-tölkki käteen ja örise.