Miksi Jumala on niin heikko.

Anonyymi-ap

Hän joka loi maaliman ja kaikki, ei pysty yhtä Saatanaa päihittämään. Miksi loit ihmisestä niin huonon ette se mitään kestä. Ihminen on aina syyllinen kaikkeen ja sitä rangaistaan yhtenään. Ja Herra sanoi: "Minä hävitän maan päältä ihmiset, jotka minä loin, sekä ihmiset että karjan, matelijat ja taivaan linnut; sillä minä kadun ne tehneeni".

8

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siksi että se on ihmisen nluoma satuolento.

      • Anonyymi

        Olemassaolo toki meidät loi, että Jumala on siinä. Se satuolento vaikuttaa olevan ihminen.


    • Anonyymi

      Ei pidä kaikkee uskoo mitä meitille totena syötetään. Luonnonlait Telluksella määräävät olioiden pastat ja pataruuat.
      Ihmisten esi-isilläkin oli alkuun neljä jalkaa. Sitä ennen elämää oli vain alkumeressä. Uskotaan, ettei maapallon väestö tästä enää tuplaten nouse.

      Vältä kaikkee hihhulitietoo. Lue tieteellisiä teoksia.

      Saksalainen luonnontutkija Wegener ampui kuulan kalloonsa kun hänen oppejaan pidettiin alkuun hullun tutkimuksina.

    • Anonyymi

      Jos ajatellaan saatanaa arkisaatanana ja jumalaa arkijumalana, niin funtsikaa siitä.

    • Anonyymi

      Koska ei ole olemassa mitään jumalaa.

    • Anonyymi

      Ei asu viisaus täällä.

      • Anonyymi

        Täällä asuu.


    • Anonyymi

      Jumala ei jaksa edes ulkohuussiin kävellä vaan enkelit kärräävät sen sinne.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      263
      11655
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      138
      10950
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      6278
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      215
      5129
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      157
      3600
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3518
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      53
      2428
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      322
      1932
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      10
      1778
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1664
    Aihe