Israelin fanit, jotka ovat sotilaita ovat kehuneet ja naureskelleet, että Gasassa ei ole enää lapsia. Kuka sotilas pitää urotekonaan lasten teurastamista?
Ehkä natsit aikoinaan juutalaislapsien.
Eli sama on toimintatapa, onko Israel nyt natsivaltio? Ovatko he eläimiä vai ihmisiä, ei kukaan ole himillinen voisi tuollaista tehdä.
Surullista historiasta Oppimista.
Ehkä natsit aikoinaan juutalaislapsien.
Eli sama on toimintatapa, onko Israel nyt natsivaltio? Ovatko he eläimiä vai ihmisiä, ei kukaan ole himillinen voisi tuollaista tehdä.
Surullista historiasta Oppimista.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pitää muistaa, että HAMAS-Tappaja Terroristit aloitti Sodan -
- Hyökkäsivät Israeliin ja alkoivat TAPPAMAAN - SyliLapsia, Naisia, Sairaita, Invalideja, Vanhuksia ja kaikkia jotka sattuivat eteen !
Israel - Ei Aloittanut Sotaa- vaan HAMAS-Tappaja Terroristit !
Kyllä Israel sai mitä tilasi, ei voi varastaa palestiinalaisten maita ja tappaa heitä. Eli harrastaa aparhaidia. Kuitenkaan terrorismi ei ole ratkaisu tähän, mutta puuttuu järkeä molemmin puolin elää sovussa. On liian paljon kasvatettu vihaa. Meillä täällä Suomessa on tilaa elää, siellä taistellaan maa-alasta ja sen tuotteista. Ei riitä kaikille.
Koston kierre, kuka sen lopettaisi.
Länsi ja Israel eivät kuulu terrorismin aloittajiin, vaan vastaavat niihin. Nyt on käynnissä hamasin eliminointi, joita lähes jokainen palestiinalainen kannattaa, että se siitä.
Mutta pitääkö tappaa 15000 lasta, olivatko he terroristeja?
Hamas tappaa ja tapattaa gazalaisia lapsia jatkuvasti. Mm. Gazan kaistan tunneliverkoston rakennustöissä kuoli tuhansia lapsia.
Miksi Hamasin johtaja SInwar nimenomaisesti toivoi lapsi- , nais- ja vanhusuhreja Gazassa?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010491615.html
Tää Israelin tarkkaampuja ampuja oli hyvä . Kirkkoon pystyi ampumaan äidin ja tyttären kuoliaaksi . Ei ole Gazassa kristitytkään turvassa edes kirkossa !
7.10.2023 Gazan kaistalla oli kristittyjä enää 1017, joista katolilaisia 135. Vuonna 2015 kristittyjä oli Gazan kaistalla vielä n. 3000. Hamas on tappanut heitä yli 200 hengen vuosivauhtia.
Ellei Hamas olisi hyökännyt 7.10.2023 Israeliin, olisi tämäkin äiti ja hänen keittäjänä työskennellyt tyttärensä vielä elossa, ellei Hamas olisi valinnut tappaa heitä nyt kuluneen vuoden sisällä.
Täällä Suomessakin on kristittyjä,jotka riemuitsevat israelilaisten tappamista kristityistä palestiinalaisista. Koska Israel.
Tämäkin on vasemmistolainen valhe.