Putinin logiikalla...

"Putin sanoi Venäjällä olevan oikeus iskeä maihin, joiden ohjuksilla Ukraina hyökkää Venäjälle."

... nyt siis Ukrainalla on oikeus iskeä ainakin Pohjois-Koreaan ja Iraniin.
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole. Venäjä on vastoin kansainvälisiä. sopimuksia, olman sodanjulistusta, hyökönnyt naapurinsa kimppuun. Heillä on oman käden oikeus. Oikeasti Putin on tuomittu sotarikollien ja pidätysmääräys on voimassa yli sadassa maassa.


Maataan puolustavaa on oikeuden mukaan luvallista auttaa!


Sitäpaitsi Putihan käy sotaa länttä vastaan. Silti Länsi ei ole laittanut yhtään minkäänlaista iskua Venäjälle. Ukrainalle on toimitettu apua.

Äänestä

Rikollinen puhuu rikollisen juttuja.
Stalinkin sanoi, että miehet ovat taistelleet viikkoja, kyllä he tarvitsevat helpotusta. Kun siis puhuttiin naisten ja tyttöjen joukkoraiskauksista Berliinissä, Sellaiset perinteiset arvot naapurissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Putin sanoi Venäjällä olevan oikeus iskeä maihin, joiden ohjuksilla Ukraina hyökkää Venäjälle."

... nyt siis Ukrainalla on oikeus iskeä ainakin Pohjois-Koreaan ja Iraniin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu