Leppilampi - ei näyttöä

Taas joku onnenonkija meinasi pilata hyvän miehen maineen, media pilasi silti. Kiitos media.

Mitä jos media ei kertous rikosjutuista ennen kuin ne on tutkittu? Onko liikaa pyydetty. Siis vaikka asianomainen itse julkaisisi tiedotteen, niin silti oltais hys hys kunnes.

Mikolta meni varmaan monet duunit sivu suun tän takia, kuka korvaa?
21210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Harmi. Jos tuomio olisi tullut, olisi Leppilampi voinut olla kova sana Persujen ehdokkaana joissain vaaleissa. Nyt ei riitä meriitit.

Äänestä
  • Voi elämäni kevät tätä persuvihaa. Joidenkin suuri ego se jaksaa vain pyöriä sitä samaa kehää yhtämittaa.

    Äänestä

Homomamu media rakastaa vaan omiaan ja valehtelee.

Äänestä

Muija oli tod. näk. saanu pakit ja päätti kostaa.

Äänestä

Eikö tienannut...vooi itku..no, uutta matoa koukkuun sitte...

Äänestä

me too- on pilannut lukemattomien miesten maineen aiheettomilla syytöksillä. Toivottavasti Leppilampea ei canceloida.

Äänestä

Näinköhän raha olisi vaihtanut omistajaa, ei savua ilman tulta.

Äänestä
  • Sinähän sen tiedät, ainakin tahdot noin olevan...

    Äänestä

liika helpoksi on tunnut maineen menetys, kun pieni tuloinen tuskin pystyy edes sakkoa maksamaan, muusta puhumattakaan,

Äänestä

Nyt näiden naikkosen nimet esille. Mikolle onnittelut.

Äänestä

Leppilampi on siis ovela mies.

Äänestä

Naisvihamielinen oikeuslaitos todistettu.

Äänestä
  • Näinköhän? Eikö parempi ole kuitenkin jättää syyttämättä kuin lähteä arvuuttelemaan joidenkin naisnäkökulmaa miellyttääkseen.

    Äänestä

eipä tuo lappilempi oo ku lampaiden pakkonähtävää

Äänestä
  • kyl näillä raha jannuilla voi aina olla jotain , jäävuoren huippua

    trumppikin on hyssytellyt miljoonilla monet vanhemmat hiljaisiksi mar lagon touhuista.. listat löytyy ken hakee

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    kyl näillä raha jannuilla voi aina olla jotain , jäävuoren huippua

    trumppikin on hyssytellyt miljoonilla monet vanhemmat hiljaisiksi mar lagon touhuista.. listat löytyy ken hakee

    Arvuuttelemalla pahinta on myös monen syyttömän elämä pilattu. Monet ihmiset lähtevät kuitenkin innolla mukaan näihin syyttelyihin, vaikka eivät tietäisi asiasta hölkäsen pölähtävää.

    Äänestä

Mikko Leppilampi, Aku Louhimies, Wille Rydman jne. Kyllä näitä riittää. Ihmiset tahtovat kivittää tunteakseen itsensä näin paremmiksi.

Aku Louhimiehenkin kivityskampanjointi suuriegoisten näyttelijöiden draamana oli niin luotaantyöntävää, ettei sanotuksi oikein saa. Mutta näitähän riittää. Ja kun joukolla nitistetään ihminen, niin kyllä siinä heikkolahjaisemmatkin voimaantuvat.

Äänestä

Monet muijat varmaan luulee et julkimot ja näyttelijät on siviilissä yhtä reteitä kuin elokuvissa ja tulee ja ottaa kenet haluaa tai sen kuka tarjoaa. Ei ne kaikki ole. Mikkokin perheellinen mies.

Retee läppä tai läpänheitto ei vielä ole ahdistelua, ne on vaan sanoja ääneen lausuttuna, ahdistelu on ahdistelua, vainoaminen on vainoamista, läppä on läppä.

Äänestä

Kuin pisteenä iin päälle mätä Yle uutisoi päivällä tutkimuksen naisten kokemasta ahdistelusta työpaikoilla.

Nyt kuulkaa aletaan vetää jo tiukalle kun miehiä syyllistettiin siinä jo tuijottamisestakin!

Miettikääpä mitä seuraavaksi, tekeekö vihervasemmiston femakot lakiesityksen, että jopa naisten katselu on kriminalisoitava ja "taksoitettava" , eli sakkoa nyt vähintään jos joku erehtyy silmittelemään ns, "kauniimpaa sukupuolta"?

Järkevät ihmiset osaa vetää kyllä johtopäätökset ilman noitakin, mutta onhan niitäkin, joita nuokaan tutkimustulokset ei hetkauta.

Nollatoleranssi ahdisteluille, mutta myös höpö höpö tutkijoille.

Äänestä

Valemedia toimii putinistien periaatteella:
valehtelua, propagandaa, nepotismia, korruptiota

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taas joku onnenonkija meinasi pilata hyvän miehen maineen, media pilasi silti. Kiitos media.

Mitä jos media ei kertous rikosjutuista ennen kuin ne on tutkittu? Onko liikaa pyydetty. Siis vaikka asianomainen itse julkaisisi tiedotteen, niin silti oltais hys hys kunnes.

Mikolta meni varmaan monet duunit sivu suun tän takia, kuka korvaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu