Voisivatko nämä sodan perään kuolaavat äijät ja iltapäivälehtimedia mennä vaikka tumputtamaan keskenään ja jättää tavalliset ihmiset rauhaan. Sota on per*****ä, joten sinnekin voi tehdä samalla kotiseutumatkan.
Sotakiimaa
Anonyymi-ap
7124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuossa olisi kyllä järkeä Demarit ja Stubb tumputtamaan samaan koloon ja huutamaan NATO orjuuden ihanuutta ja tulevan sodan nautintoa.
Eipä tämä ihmiskunta näytä rauhaa arvostavan. Varsinkin miehiä sota kiihottaa enemmän kuin oma kulta. Piilohomouttako, jota ei voi harjoittaa, eli pitäisi päästä edes samaan korsuun uroksien kanssa piereskelemään?
Tätä itsekkin miettinyt . Ja viihdytään kavreiden kanssa vähän liiankin hyvin saunailloissa jne.. kaapin ovi skidisti liian painava. Ja jotkut naiset vielä kuolaavat tämmöisten perään huhhuh.
Putinkin tarvitsee montaa miestä, kuten Trump ja poikakaveri Musk.
Tämmöinen ketju tänään!
Sitähän nää jotkut tekeekin... vetävät jauhoa nokkaan ja katsovat sota pätkiä sekä vetävät lapaseen. Ei vian tarvi olla iso kun se on korvien välissä.
Hauska avaus.
Kakistokratia meritokratiaksi niin muuttuu kokkeli-sotakiimat maalaisjärjenkäytöksi-