Tanssii Tähtien Kanssa -kausi huipentui sunnuntaina finaaliin. Mitä kiitoksen sanoja haluat sanoa juontajille, tanssipareille, tuomareille ja koko tekijätiimille?
Finaalilähetyksessä koettiin harvinainen hetki, kun juontajat intoutuivat heittämään huumoria. Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/ernest-lawson-heitti-hurttia-huulta-ennen-ttk-voittajan-paljastusta-vappu-pimia-napayttaa-yrita?s24
ISO kiitos upeasta TTK-kaudesta juontajat, tanssiparit, tuomarit ja koko tekijätiimi!

15
1246
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt oli lähwtysaika 2 tuntia liian täyteen ympätty kaikenlaista silppuohjewlmaa. Alussa lähetysaika tuli täyteen tansseista ja pareista. Kun pateja alkoi tippumaan niin lähetysajan olisi voinut lyhentää 1 1/2 tuntiin puolessa välissä kisaa. Nyt oli liian paljon sitä ja tätä ,teko täyteohkelmaa. Tämä on ohjelma jossa parit vain tanssivat miten osaavat ja heidät arvioidaan. Siis eri tanssi lajit on se kohde ja tärkein. Kaikki muu pois ohjelmasta. Nämä tuomarit ovat jo vanhoja, yliikäisiä. Hallberg rintavakoineen, ne on jo nähty ylenmäärin, ja Uotinen pois. Tämä kiharatukkainen kolmas tuomari toivon jäävän, hän on virkeä.
- Anonyymi
Höpö ohjelma! Jouti jo loppumaan. Ihmeellistä pomppimista.
- Anonyymi
Onneks loppu. Onkohan ensi vuonnakin tuo pimee pimiä
- Anonyymi
Vappu Pimiä pitäisi jo vaihtaa johonkin toiseen.
- Anonyymi
Minä en voi katsoa ohjelmaa tuon Pimiän takia . Tuntuu kuin olisi joka paikassa. Vielä kun alkaisi uutisia lukee vaikkapa 10 uutiset. En siis katso Pimiän juontoja on liikaa näkysällä. Eikö Suomessa ole muita alan ihmisiä.
- Anonyymi
Tyypillinen mtv:n ohjelma, täyttä tekopyhää paskaa
- Anonyymi
👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🙋🏻♀️🙋🏻♀️🙋🏻♀️🙋🏻♀️🙋🏻♀️🙋🏻♀️🙋🏻♀️🙋🏻♀️🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅
- Anonyymi
Ohjelma toistaa vuodesta toistaan, smat naamat tuomarit ja juontaja.
Kanavailla etenkin MTV 3 kiertää samat naamatsisäsiittoista.
Kuka jaksaa katsoa kun samat naamat on vuodesta toiseen on kanavalla, mainokissa, sarjoissa, juontajina ja aina samat eikö muita ole tosiaan.
Pimiää ,Nordmania, Saariluomaa ja iana samat joka sarjoissa ja ohjelmissa.
Eikö tuotanto, ohjaajat huomaa tätä ja kai jokin vastuu on johdolla. Kun smata henkilöt on aina. Onko tämä ahneutta vai sisäsiittoisuutta.
Tanssituomarit voi myös vaihtaa olleet jo liian kauan ja kalkkiksia. Uusia tuomareita ja tämä Kastanja ny ainakin tuomaroimaan.
Uusia tuulia ja haasteita kaivataan pikaisesti jo ensi kaudelle. - Anonyymi
Jees, oli ihan kiva katsoa, mutta mielestäni Kastanja ja Isaac olivat parempi. No, se on mikä se on.....
- Anonyymi
Eikö teillä ole parempaa tekemistä kuin kattoa ilimanaikusten tyrkkyjulkimoitten julkirynkytystä, alapäitten esittelyä yms.? Verkko on täynnä ilimasta pornua! Minkä tähen tätä kukkaan kattoo, en ymmärä. Mussiikki on huonua, tanssijat on huonuja, tuomareista en sano mittään... Kyllä täytyy mennä huonosti että viittii TTK:ta kattoa ja itte sanon että: TTK? EVVK!!
- Anonyymi
Pimiä on niin kateellinen Ernest Lawsonin voitoista, että näpäyttää ivallisesti ja katkerasti. Eipä osaa iloita eikä onnitella.
Kukahan tutkiva journalisti selvittäisi kuinka moni palautti ne Business Finlandin (BF) turhuuden markkinoille myöntämät 100.000 euron koronatuet ja mistä syystä. Ja kuinka monelta niitä perittiin "väkisin" takaisin ja mistä syystä, millä aikavälillä ja millä viivästyskorolla? - Anonyymi
Siellähän yksi oppilas jo bikinirannoilla. Kai häntäheikkiope mukana?!?!?!
- Anonyymi
Aivan mahtavat kiitokset siitä, että TÄMÄ PXSKA ON TÄLTÄ KAUDELTA OHI!
- Anonyymi
Kiitos kun loppui, eikä tarvitse kenkälankkisia kasvoja katsella .
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,713515Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152664Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242247Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052167Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072063MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5991897Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673