Jumalattomat puhuvat, että ihminen on eläin. Yksikään eläin ei ole näin tyhmä, kun tämä pseudo seksuaalien ajattelu ja toiminta on. Jos eläin olisi näin tyhmä, laji olisi kuollut sukupuuttoon jo ajat sitten. Eläimet toimivat siten, kun Jumala on ne asettanut toimimaan. Osa ihmiskuntaa on jo muuttunut mielipuoliksi. Riivatuiksi, kuten Raamattu tilaa kuvaa.
Jaak. 3:15 Tämä ei ole se viisaus, joka ylhäältä tulee, vaan se on maallista, sielullista, riivaajien viisautta.
Kuinka Jumalattomat puhuvat
9
362
Vastaukset 9
- Anonyymi
Uskovaisten elämä on helppoa. Profeetat antavat vastaukset kaikkeen, ei muuta tarvitse tehdä kuin maksaa ja uskoa.
- Anonyymi00003
Raamattu vastaa kaikkeen, mitä ihmisen tarvitsee tietää... V 1933/38 raamattu!
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Raamattu vastaa kaikkeen, mitä ihmisen tarvitsee tietää... V 1933/38 raamattu!
Tiede vastaa kaikkeen mitä tarvitsee tietää.
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Tiede vastaa kaikkeen mitä tarvitsee tietää.
Juu, ihmistekoisesti!
- Anonyymi00005
Olet ainakin nimimerkiltäsi päätellen mies, ja ihan tosissasi asiasi kanssa.
Pseudo seksualisuudesta höpötät kuten se olisi jotenkin väärin että on ihmisiä jotka kuuluvat vähemmistöryhmiin.
Mitä tulee eläimiinkin niin niissäkin on erilaisuuksia, ja ne erilaisuudet ovat ihan normaaleja niin ihmisillä kun eläimillekin.
Että aina vaan on näitä ns uskovia joille tiede ei olepäässyt koskettamaan Ja jauhavat mielikuvitustensa tuotteita muka totuuksina.
Ja että joku muka on luonut ihmisen . Minun vanhempani saivat aikaan ihmisen ihan itse ilman että siihen prosessiin tarvittaisiin jotain luojaa. Kai sen nyt käsität ettei sellaisia luojia , joista puhut , ole muualla kun mielikuvitusmaailmassa .
Aina vaan kummallisemmalta tuntuu kun mies joka pitää itseään viisaana höpöttelee omiaan .
Maailma kehittyy koko ajan, ihmiset sen mukana , jarruttajat ovat vähenemässä koska ovat ymmärtäneet asioita, mitkä edistää ät ihmisen kehitystä
Raamatun ovat kirjoittaneet ihmiset , joilla mielikuvitus on ollut lennossa- Anonyymi00007
Olet saatanan hallinnassa!
Mutta Arto hyvä, lähisukulaisillamme bonoboapinoilla homous en enemmän sääntö kuin poikkeus. Silti ne eivät ole kuolleet sukupuuttoon.
Onko Arton joka laakista syntynyt lapsia?- Anonyymi00008
Homous on Jumalalle KAUHISTUS!
Anonyymi00008 kirjoitti:
Homous on Jumalalle KAUHISTUS!
Ei vaan sinulle. Yritä päästä turhasta fobiastasi eroon. Jos Jumala on luonut ihmisen, Hän on luonut myös bonoboapinat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371433Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71962
- 97868
- 48865
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686
