Mikä on nyt meneillään, koska areena pätkii koko ajan ja jos kuva tulee, se on suttuinen ja kaukana teräväpiirrosta. Pohjoisessa keskisessä osassa maata joka päivä on areenan katkosta, pahimmillaan kolmen minuutin välein.
Luovuin televisiosta, koska Ylen johtaja sanoi että sitä ei tarvita. Ei tarvita, koska areena netin kautta muka toimisi. Ei toimi.
Hups, jokin meni pieleen!!!!
Areena EI TOIMI!
7
174
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvin näkyy toimivan!
- Anonyymi
Myös Varsinais-suomen saaristossa samaa. Areenan lisäksi pätkii myös television lähetykset sekä puhelin ja pankkiyhteydet. Tämä lisääntynyt niin paljon, että epäilen tahallista häirintää, useamman suurvallan taholta.
- Anonyymi
Täällä pätkii myös puhelinyhteydet. Aiheuttaa jopa vaaratilanteita (huoltovarmuus) ja firmoille hankalia tilanteita kun kesken puhelun menee yhteys poikki. Mutta tuo kuvan laatu on ollut outo juttu. Ihan suhmuraa ja terävyysalue seilaa siellä täällä. Tietokoneessa ei ole vikaa. Ja ei aina ole tuollainen pätkiminen ja kuva.
Pakko siirtyä radion kuuntelijaksi, ei jaksa tätä hulluutta. Saisiko Yleltä korvauksia, rahaa, aiheutetusta päänsärystä.
- Anonyymi
Yle Areena on TÄYSI PASKA!!!
Myös Ylen kanavat pätkivät. Muissa palveluissa ei mitää häiriöitä, vain YLESSÄ. Tekninen tuki yrittää sönköttää, että vika on televisiossa. Mikäs on Ylen ollessa, kun kansa maksaa.- Anonyymi
Eilen ei näkynyt aamutelkkua ollenkaan meilläpäin. Tai näkyi minuutin pari ja sitten katkesi yhteys ja viesti ruudulle "hups, jokin meni pieleen". Alkuilta sama, ei pysty katsomaan yhtään mitään kun katkeaa koko ajan. Ei näe suoraa lähetystä eikä sarjoja.
Ottaa päähän!
- Anonyymi
Ylen ei tarvitse osata mitään, koska on valtion elätti - meidän kallis elättimme. Ovat kaiken lisäksi koppavia, eivät vastaa viesteihin, omatuotetut, varsinkin viihdeohjelmat pääasiallisesti ala-arvoisia ja vielä tuo tekniikkapuoli, häiriötä häiriön perään.
- Anonyymi
Koskeeko antennitalouksia, kaapelilla ainakin toimii hyvin, jollei ajoittaista ja hetkellistä pikselöintiä lasketa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1086917- 954431
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista483826Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483522- 513508
- 1883455
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242959- 672664
- 462501
- 131884