Kaapelisapotaasi

Miksi presidentti ja PM eivät ole jo Kiinassa kiskomassa XI:tä kravatista?

https://www.hs.fi/suomi/art-2000010864023.html

Suora hyökkäys ja nämä tumpulat lojuvat torkkupeittojensa alla aivan kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan?
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jokainen on syytön kunnes syylliseksi osoitetaan.

Siksi.

Äänestä

Hmm... Se jos jokin laiva purjehtii jonkun tietyn lipun alla niin ei todellakaan vielä tarkoita että ko. valtiolla olisi mitään tekemistä asian kanssa!

Äänestä
  • Ei varsinkaan Kiinan, Venäjän tai Pohjois-Korean kohdalla.
    Niissä maissa ihmisilä on täysi vapaus tehdä omia päätöksiään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi presidentti ja PM eivät ole jo Kiinassa kiskomassa XI:tä kravatista?

https://www.hs.fi/suomi/art-2000010864023.html

Suora hyökkäys ja nämä tumpulat lojuvat torkkupeittojensa alla aivan kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu