Paavo Väyrysen raikkaat teesit

Todennäköisesti tämä poistetaan, joten kannattaa katsoa nopeasti.
https://www.youtube.com/watch?v=LRMkdZRBrvY
14146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Loistavaa asiaa taas kerran tämä meidän paavi voittaa stubin menen tullen 2030v prsidentinvaaleissa ja siitä alkaa miedän paavin kultainen 12 vuotis kausi.

Äänestä

Paavo puhuu taas asiaa.
Kumma juttu oli Suomen Natoon ajaminen.
Tosi myös se asia että kovan markan ajasta ollaan pudottu Ruotsin elintasosta. Eli koko ajan köyhdytty EUn aikana.

Äänestä
  • Meidän paavi puhuu aina asiaa yhden kerran meidän paavi oli kyllä väärässä kunnes paavi huomasi että oli erehtynt ja olikin meidän paavi oikeassa.

    Äänestä

Paavon aika on kyllä ohi, se on mitattu monta kertaa vaaleissakin. Muistan hänet Kekkosen ajan nuorena ja innokkaana ulkoministerinä ja Neuvostoliiton peesaajana, joten mikään yllätys hänen venäjämielisyytensä tuskin on.

Paavo Väyrynen ja Tarja Halonen, Mauno Koivistokin, kaikki nuo osasivat kommunikeat tulkita ja nootit huomioida.

Mutta: Se ei kerro mistään erityisestä osaamisesta ja miksi pitäisi barbaarisiin sotarikoksiin syyllistynyttä valtiota ja sen diktatuuria ryhtyä nyt pivartelemaan??

Äänestä
  • Ei ole paavin aika ohi vielä etkö ole kuullut sanontaa että 9 kerta toden sanoo? 2030v nähdään taas.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei ole paavin aika ohi vielä etkö ole kuullut sanontaa että 9 kerta toden sanoo? 2030v nähdään taas.

    Paavista en tiedä, mutta Paavo on kyllä jo sitä ikäluokkaa, että ohi on valtiomies toiveet.

    Ja kun itse iäkkäänä henkilönä hänen toilauksiaan olen seuraillut ja kuunnellut juttujaan, niin aina on jonkun muun syy ja vika, vaikka olisi itse jutun keksinyt.

    Haastatteluissa usein kuultua termistöä: "toimittaja puhuu nyt palturia, minä en ole koskaan noin sanonut" jne.jne.

    Tosin Kepussa se on "maan tapa" nutun nurinkääntö ja olihan Paavolla "jalasmökki gate" aikoinaan myöskin.

    Onko ihme jos kieron mainettakin kertyi?

    Äänestä

On hän hyvä ja viisas ihminen.👌

Äänestä
  • Kyllä paavi on.

    Äänestä

Muutama vanhus voi pitää Väyrysen teesejä raikkaana.🥱

Äänestä
  • Mikäs vika meidän paavissa nyt muka on? etkö saanut mukia?

    Äänestä

Meiltä puuttuu nykyään uskottava politiikka ja uskottavat poliitikot !
Ollaan huonolla, lapsellisella ulko- ja talous-politiikalla ajauduttu ongelmiin, alisteiseksi eu nato cia siirtomaaksi !!

Äänestä

Heti kiljutaan 5 artiklaa apuun, kun kiinan paatit katkoo ankkureillaan kuumialinjoja itämeren pohjasta.

Äänestä
  • Ja etsitään syyllistä myös heti. Aivan väärästä ilmansuunnasta.

    Äänestä

Paavo Väyrynen ,siinä olisi Suomella ollut oikea mies presidentiksi. Nyt siellä keikkuu joku pelle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Todennäköisesti tämä poistetaan, joten kannattaa katsoa nopeasti.
https://www.youtube.com/watch?v=LRMkdZRBrvY

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu