Tiedättekö mikä erottaa Kauhajoki-LEHDEN

Anonyymi-ap

seuraavista paikallislehdistä: Ilkka-Pohjalainen, Jurvan Sanomat, Järviseudun Sanomat, Järviseutu, Komiat, Kurikka-LEHTI, Lapuan Sanomat, Pohjankyrö, Seinäjoen Sanomat, TEJUKA, VIISKUNTA ja UUTISNUOTTA?

No niiden kaikkia numeroita voi lukea näköislehtenä kaikissa Suomen kirjastoissa ja osassa Suomen hotelleja! Setä-Tuomas pelaa muista alueen lehdistä eroavaa peliään!

6

745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ilmatteeksi, kuinka se voisi kannattaa! Valittajat hommatkaa lukuoikeudet!!!

      • Anonyymi

        Vaikea ymmärtää mitä klo 15:02:26 kirjoittanut tarkoittaa. Totta Mooses ei mikään noista alueemme lehdistä ole mukana Epress.fi -palvelussa ilman korvausta!


    • Anonyymi

      Setä Tuomas taitaa lukea näitä Suomi24-keskustelupalstan juttuja!
      Mitähän hän haluaa todistaa aamun uudella päivityksellään?
      ”Kauhajoki-lehden verkkosivujen näyttöjen määrä ylitti miljoonan”

      Verkkosivujen pöntötyskuvien julkaisu ja niiden kurkkimisen määrän ihastelu kertoo lähinnä siitä, että Setä T yrittää puolustella sitä, että Kauhajoki-lehti on lähes ainoa maakunnan paikallislehdistä, joka ei löydy epress.fi-sivulta.
      Tuolle sivulle pääsee muuten myös Kauhajoen kirjaston tietokoneilta, samoin kuin minkä tahansa Suomen yleisen kirjaston koneilta. Suosittelen tutustumista!

      • Anonyymi

        Kauhajoen kauhuista ei lehdessä kirjoiteta sanankaan vertaa. Joka ikinen yö ja päivä Kauhajoella koetaan kauhuja. Esimerkiksi eilen joku kepulainen kakkasi savupiippuuni, kyllä oli pelottavaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kauhajoen kauhuista ei lehdessä kirjoiteta sanankaan vertaa. Joka ikinen yö ja päivä Kauhajoella koetaan kauhuja. Esimerkiksi eilen joku kepulainen kakkasi savupiippuuni, kyllä oli pelottavaa.

        Luultavasti sinulla viiraa, vaikka et ehkä olekaan Estonian muovimuki?


    • Anonyymi

      Setä T alias pönöttäjä on näivettäjä. Ensin Kauhajoki - lehti ja nyt Suupohjan Seutu. Jotenkin ajattelin pönöttäjän tajuavan, jotta Kauhajoki lehden lopettaminen ja Suupohjan Seudun kehittäminen koko seutukunnan lehdeksi olisi ollut oikea veto mutta pönöttäjä vain tryystää kaffetta ja syöö kampanisua kissanristiäisissä ja näivettää kaikkea muuta paitsi ittiänsä.
      Sen tiedän, jotta tällä hetkellä Päntäneen Sanomat on seutukunnan kehittyvien media ja siitä tehdään uusi Suupohjan uutismedia ilmestyessään kahdesti viikossa. Se olisi loogista, koska Päntäne on koko Suupohjan keskellä ja sinne muodostetaan Suupohjan keskus. Siellä on maa halpaa, tilaa kehittää ja rakentaa ja keskustassa on jo virastotalon ja infraa jo valmiina. Kouluakaan ei tarttis sitten kohta lopettaa....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6148
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5617
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1778
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe