Kiljunen jo Moskovassa?

Demareista on tulossa avoimen venäläismyönteinen puolue. Tuo vaarallinen ilmiö on ollut havaittavissa jo rajalakikeskustelun aikana. Kiljusen varomaton ulostulo ei ole ensimmäinen, mutta törkein teko.
Nyt voidaan jo keskustella Sosialidemokraattisen puolueen poistamisesta puoluerekisteristä Suomelle vaarallisena yhteisönä!
30210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Kiljusen poliittinen ura on ohi. Miehessä oli potentiaalia, mutta sortui väärään ilmansuuntaan, niin henkilökohtaisessa elämässään, kuin politiikassakin.

Äänestä
  • Demareissa on aika monta punikkia Kiljunen ja Tuomioja nyt ensimmäisiksi mainittavat. Molemmat joutaisivat jalkapuuhun tai häpeäpaaluun kalsareissaan ennätyspakkasten aikaan viikoksi. Nuorempi demaripolvi, eli Marin, Lindtman, Tuppurainen Razmyar voisivat samantien samaan jalkapuuhun. Eivät ole päivääkään oikeita töitä tehneet ja heidän politiikkansa perustuu puhtaasti populismiin - eli itsensä ja asemansa pönkittämiseen.

    Äänestä

Heh! Tuppuraisen naama oli kyllä näkemisen arvoinen kun häneltä kysyttiin Kiljusesta. Varmaan nyt mietti ankarasti miten saisi tämänkin jutun vieritettyä persujen syyksi.

Äänestä
  • Puuttuu vain että Rydman hymyilee Tuppuraiselle, niin Tuppuraisen lähtö hoitoon on varma.

    Äänestä

Ehkä Kiljunen kohta kaulailee desanttia ja J-anusta Donbassin varaskelmien strippariyökerhossa.

Äänestä

Kiljunen sanoi ääneen mitä yli puolet suomalaisista ei uskalla.
Raja auki ja heti,saadaan talous kuntoon, eurooppa voi pelastua.
Ransaka ja Saksa lähes sisällissodass.

Äänestä
  • Sitä mieltä olen minäkin..rajat auki.
    Mitä on nämä helvetin länkyttäjät täällä Suomi24:ssa??

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Sitä mieltä olen minäkin..rajat auki.
    Mitä on nämä helvetin länkyttäjät täällä Suomi24:ssa??

    Ehdottomasti rajat auki, ja teille desanteille menolippu rajan taakse eikä koskaan paluuta.

    Äänestä

Suomen talous kaatuu ensivuonna . Sairaat tapetaan pois

Äänestä
  • HYVÄPÄÄSTAA SDP EROON JA SUSTA

    Äänestä

Paljonkohan niitä myyriä demareissa oikeistaan on. Kiljunen oli ylimielinen ja oli vain pahoillaan,että käry kävi. Vaihdetaan hallitus niin raja saadaan auki sanoo Kimmo videolla. Rajalaki äänestyksessä jo nähtiin mikä on homman nimi,ja kyselyn mukaan tämä puolue on suosituin,ja se kuulostaa vaaralliselta.

Äänestä
  • MEE TROLLI VENÄJÄLLE.

    Äänestä

Todellakin vaarallista puhetta,ja mikä pahinta näitä venäjämielisiä on demareissa yllättävän paljon. Rajalakia vastaan äänestäneitä oli paljon,ja tähän kun lisätään vasurit ja vihreät,eli Marinin hallituksen kokoonpano seuraavaan hallitukseen olisi tilanne GAME OVER.

Äänestä

Onko Kiljunen punainen myyrä Suomen eduskunnassa? Vaimonsako johdattelee myyränpesällään ukkoa vihollisen leiriin? Valtakunnanoikeuteen!

Äänestä

Kiljusen kommentit eivät olleet mikään mielenhäiriö,vaan ukko seisoo asiansa takana on se huomattu aikoja sitten. Aatetovereita löytyy demareista paljon lisää eli Kimmo kertoi vain sen mikä on puolueen kanta,vaikka rajalaissa sai puhuttelun jälkeen kaksi lisää,ja sekin vain kannatuksen menettämisen pelossa. Kaksilla rattailla on vaikea ajaa. Syöttö suoraan putinille

Äänestä
  • No, sortuihan Mika Niikko pelaamaan itsensä ulos samalta paikalta.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    No, sortuihan Mika Niikko pelaamaan itsensä ulos samalta paikalta.

    Entäs sitten? Sosialisteja ei ikinä enää Suomen hallitukseen!

    Äänestä

Demareiden pitäisi äkkiä löytää jotakin persujen kömmähdyksiä, jotta huomio kääntyisi omasta Venäjän nuolemisesta pois.
Olisiko vaikka Kataja sittenkin päissään hakannut itseään vasaralla päähän? Siinäpä olisi uutinen!

Äänestä
  • Kovasti varmasti sosialistit yrittävät! Haluavat Suomen liittyvän Venäjään!

    Äänestä

Kiljunen on eronnu valiokunta tehtävästään,tuokin menee puten lapaan!"ne sitten anto sille potkutkin vielä"!

Äänestä

Ulvova Kiljunen.

Äänestä

Minusta on näyttänyt siltä, että Kiljunen on jo pidemmän aikaa ollut joko alkoholin ,tai jonkun muun aineen vaikutuksen alainen.

Äänestä
  • Taidat itse olla...

    Äänestä

  • Se on huumattu!Svetlana pistäny vähän jarrua keittoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Se on huumattu!Svetlana pistäny vähän jarrua keittoon.

    Ei kai kupin ottaminen ole mikään puolustus maanpetturiuteen?

    Äänestä

Demaripuolue on vajoamassa surkeaan Venäjän nuolennan tilaan ja Yleisradio on innolla mukana isänmaan peijaisissa. Valitettavasti kansassa on vielä liian paljon punaisten jälkeläisiä, jotka sukuvelvoitteella menevät mukaan.

Äänestä
  • Pitkään ehtivätkin sosialistit pimittää todellisen agendansa! Neuvostoliittoa haikailee putlerkin kuten Suomen vihervasemmisto. Putler muistelee aina kaiholla Neukkulaa kuten Suomenkin sosialistit ja kommunistit sekä vihreät?
    Vihervasemmisto on populisteista populistisinta porukkaa!
    No wotes for communists

    Äänestä

Moskovasta löytyy turvapaikka kaikille Kunnon Sosialisteille.

Äänestä

Punakapina on muuttunut hybridipunakapinaksi?

Äänestä

Kannattaa painaa mieleen rajalakia vastaan äänestäneet demarit. NASIMA,MÄKYNEN,KIURU,JA MONI MUU. Ryhmä oli vielä taputtanut kiljuselle...JYRKKÄ EI VIHERVASEMMISTOLLE.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Demareista on tulossa avoimen venäläismyönteinen puolue. Tuo vaarallinen ilmiö on ollut havaittavissa jo rajalakikeskustelun aikana. Kiljusen varomaton ulostulo ei ole ensimmäinen, mutta törkein teko.
Nyt voidaan jo keskustella Sosialidemokraattisen puolueen poistamisesta puoluerekisteristä Suomelle vaarallisena yhteisönä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu