Hyvä persut. Natsiporukoissahan olette aina viihtyneet.
612 natsimarssi
Anonyymi-ap
46235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Meneekö ne letkassa miesparina.Silleen yhdessä soihtua kantaen.Silleen,että tuli roihuaa soihdussa ja molempien sydämessä kun käsi koskettaa kättä.
Silleen "ernst röhmimäisesti" telakoituneina....
Vihavasut niitä marssijoille aiheuttaa, syy aina toisissa.
https://www.hs.fi/suomi/art-2000010747073.html
Ai vasurien syy, että persuissa homostellaan?
Kyllä nähtiin niin Saksassa kuin Suomessakin 1930-luvulla, mihin tuollainen kouhotus vie. Eikö noissa persuissa yhtään täyspäistä ole?
Sanoo vasu ja taas mellakoidaan.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000010725858.html
Maalinsiirto. Nyt puhutaan natsipersuista.
"Kuntapäättäjät selittävät tukeaan fasistiselle puolueelle: Kumppani perussuomalaisille"
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009656219.html
Saksan Itämeren-divisioona (saks. Die Ostsee-Division) oli saksalainen, kenraalimajuri kreivi Rüdiger von der Goltzin komentama noin 10 000 sotilaan vahvuinen yksikkö, joka Suomen sisällissodan loppuvaiheessa keväällä 1918 nousi maihin Hangossa 3. huhtikuuta alkaen ja eteni kohti Helsinkiä.
Saksalainen, kenraalimajuri kreivi Rüdiger von der Goltzin komentama piti vapautus marssin huhtikuussa Helsingissä , ennen kuin Mannerheim päästettiin Helsinkiin.
Parempi kun juhlittaisiin DCA-sopimusta!
Saksan Itämeren-divisioona (saks. Die Ostsee-Division) oli saksalainen, kenraalimajuri kreivi Rüdiger von der Goltzin komentama noin 10 000 sotilaan vahvuinen yksikkö, joka Suomen sisällissodan loppuvaiheessa keväällä 1918 nousi maihin Hangossa 3. huhtikuuta alkaen ja eteni kohti Helsinkiä.
Kyllä kannattaisi niiden persukannattajien, joilla vielä mahdollisesti on hitunen järkeä jäljellä, miettiä, onko tuollaisten äänestämisessä mitään tolkkua?
Sosialismihan on punikkien sairaus, tiedäthän?
Terrorismi niiden tavoite jo 100 vuotta, demokratia vaan vappu puheissa.
https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/2973588
Tuolla tapaanhan äärioikeisto provosoi.
Linkkipersun terrorismia, josta Linkkipersu vaikenee.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kankaanpaan-terrorismirikoksista-syytetty-28-vuotias-puolustautuu-natsiestetiikka-miellyttaa-silmaa/9010624
Linkkipersun terrorismia, josta Linkkipersu vaikenee.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kankaanpaan-terrorismirikoksista-syytetty-28-vuotias-puolustautuu-natsiestetiikka-miellyttaa-silmaa/9010624
Noudatathan virallista ohjeistusta. Käy lukemassa ohjeet viralliselta sivulta. Älä usko trollien valheisiin.
https://612.fi/
Mitä nimiä tapahtuman organisaattoreina on?
612 on virallinen rekisteröitymätön yhdistys. Poliittisesti sitoutumaton. Yhdistää henkilöt ketkä kunnioittaa Suomen lippua.
Ei natsilippukaan ole ollut vieras asia tuolla marssilla.
"Helsingissä hakaristilippujen kantaminen johti käsirysyyn, pidätyksiin ja epäilykseen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan – Kaksi pidätettiin myös 612-soihtukulkueen häirinnästä"
https://www.hs.fi/pkseutu/art-2000005923107.html
Jokuhan tuon tapahtuman järjestää, lupien hankkimiset, selonteko reitistä, tarkoituksesta, ajanlohdasta jne.
Ketkä on tuon tapahtuman puuhahenkilöt?
Miksi se ei ole rekisteröitynyt?
Ketkä on järjestäjiä? Lupien hankkiminen tapahtumalle yms? Ketkä on puuhahenkilöt taustalla?
Täällä vasut noita putinin soopaa toistaa.
https://yle.fi/a/74-20073695
Itsehän sinä sitä toistat, Kremlin propaganda-aapisesi opetusten pohjalta.
No demarit nyt ovat 24/7 nillittäviä kokovartalokytrpiä, ja jutut tyhmempiä kuin hiekkalaatikoilla leikkivillä lapsilla.
Niin. Ja ajatella että sinä olet niitäkin tyhmempi.
Heil Hitler und Sieg Heil?!?!
Kyllähän me historiaa lukeneet tiedämme, miten saksalaisille demareille kävi aateisänne käsittelyssä 1933-1945, joten suotta punastelet synkän aatteesi edessä :(
Ja sinäkö viisas, älä nyt komu naurata?
Luuletko, että tuo kommenttisi teki itsestäsi älyn jättiläisen?
Sieg heil fuhrer toteaa ääripersu.
Onko Antti Lindtman vaihtanut hiippakuntaa?
sellainen sekopäähän sinä olet ääriantipersu..
Kyllä se vielä hengissä on. Eivät ole natsit vielä käsiksi päässeet häneen. Sitähän persu toivoo, että pääsisivät?
Minulla on sellainen kutina, että Keskisarja tai Laakso järjestää jonkun performassin tilaisuudessa. Tuskin muina miehinä marssivat.
Isänmaallisia miehiä ovat. Heidän kannatus senkun kasvaa. Laakson Sheikkikin saanut paljon uusia seuraajia ja lisää on tulossa.
Puheenjohtaja Purra joutuu tasapainoilemaan linnan ja 612 kanssa. Älkää nyt hyvät miehet naista kiusatko ja pitäkö löyhässä hirressä.
Natsiaate vetää persuja puoleensa kuin hunaja mehilaisiä. Persut riisumassa vihdoinkin naamionsa?
keksi nyt yhden äänen ihme vihdoin ja viimein uusi hokema tuon puuduttavan "persut riisui naamionsa" mitä massapostaat vuoden jokaisena päivänä kellon ympäri suoli24 palstoille...🥱😴😴
Jos persut ovat natseja kuten väität, miksi sinä persuista pihalle potkittu ääliöoikeistolainen niitä sitten vainoat ja maalitat suoli24:lla 24/7?? Kysymys mihin sinulta äärivasemmistolaiselta rotuoppia julistavalta mamuhalaajalta ei saa koskaan vastausta. 🥱🥱🥱
no niin persupakkomielteinen persuista pihalle potkittu rotuopin julistaja 🟣⚫🤡, nappi huuleen, nalle kainaloon, tuti suuhun ja tutimaan että jaksat aamulla nousta taas reippaana poikana itkemään persujen perään.
Missäs sen lämpimämmät tunnelmat persulla kuin kulkueessa jonne voi eksyä persuja vainoavia antipersuja...?? Kylmän hien valuessa samasta syystä selkää pitkin.
Ei ole arkistoissa pölyttyneiden kirjojen parissa ikänsä viettänyt historin tutkija ollut ennen noin jännässä paikassa? Saa pelätä pskata housuissa äärivassareita ja persuista pihalle potkittuja äärioikeistolaisia. Joita marssiin tulee liittymään...
TÄMÄ VIIKKO ON PYHITETTY SOSIAALIKOMMUNISTIEN NATSI HUUDOLLE.
Mikäli persujen kannatus lähtee nousuun, se on 100% natsien ansiota.
Persuilla on vinkeitä nimityksiä, "sosiaalikommunisti" :))))