Teemu 10 points! 🇫🇮
Kunnon isänmaan ystävä!👍
We love Teemu! ❤️
Kunnon isänmaan ystävä!👍
We love Teemu! ❤️
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Painostaako RKP Orpoa? Huolestuttavaa! Puheenjohtajat vaihtoon!
Orpo on vihervasemmiston pauloissa, jos ei tätä tajua!
IL:
” Britannian tiedustelupalvelu MI5:n johtaja Ken McCallum puhui Venäjän aikeista yhtä vakavaan sävyyn lokakuussa pitämässään puheessa kuin Giles Telegraphin haastattelussa. McCallumin mukaan Venäjä aikoo järjestää sekasortoa Britanniassa.
– Meidän tulee odottaa jatkuvia hyökkäystoimia täällä kotimaassa, hän sanoi.
– [Venäjän sotilastiedustelupalvelulla] GRU:lla on erityisesti pitkäkestoinen missio aiheuttaa sekasortoa Britannian ja Euroopan kaduilla. Olemme nähneet tuhopolttoja, sabotaasia ja muuta. Vaarallisia toimia, joita on toteutettu yhä holtittomammin.
Telegraph muistuttaa muun muassa tuhopoltosta Leytonissa. Vain 20-vuotias brittimies tunnusti saaneensa tarvikkeet ulkomaiselta tiedustelupalvelulta, ja syyttäjät kytkivät tapauksen Venäjään. Leytonissa palaneilla varastorakennuksilla oli kytkös Ukrainaan.”
Kiljukaula jo aloitti?
Temu näyttä huono. Ei kammata tukka. Onko masennus.