PS:n Teemu Keskisarjasta

Anonyymi-ap

Hän on nyt otsikoissa, kun ilmoitti jättävänsä Linnan juhlat väliin, kun ei omien sanojensa mukaan ansaitse sellaista kestitystä, mikä saattaa kyllä olla ihan totta.

Sen sijaan Teemu aikoo osallistua äärioikeiston (mukaan luettuna fasistit, rasistit?) suosimaan itsenäisyyspäivän mielenosoituskulkueeseen. Hänen mielestään kulkueeseen osallistuvista tahoista on annettu valheellinen kuva.

Teemu ei välitä mahdollisista seurauksista, ei vaikka erotettaisiin eduskunnasta. Jos niin kävisi, hän alkaisi kirjoittaa 1700-lukua käsittelevää historiateosta. Melkoista ylidramatisointia Teemulta. Aika paljon muutakin saa Teemu tehdä, ennen kuin potkut eduskunnasta tulisivat kyseeseen. Vaan enhän minä tiedä mitä suunnitelmia Temulla on tulevaisuutta varten.

Ensimmäistä kertaa "törmäsin" Keskisarjaan joitain vuosia sitten kun hän teki YLE- TV:lle historiasarjan. Yhdessä jaksossa hän käsitteli noitavainoja, yrittäen valkopestä kirkon osuuden niihin. Ei ollut Teemun mielestä kirkolla juuri mitään tekemistä noitavainojen kanssa. Jo silloin, heti kättelyssä, heräsi epäilykseni Teemun objektiivisuudesta, sen puutteesta. Ja se epäilys on vain vahvistunut ajan kanssa.

Muutama vuosi myöhemmin Teemu kertoi menneensä yksityisrippikouluun, en nyt muista kuka pappi, vai oliko jopa piispa, joka häntä opetti. Kaiketi Teemu sitten rippikoulun jälkeen liittyi kirkkoon.

Teemu taitaa allekirjoittaa islamin ajatuksen siitä, että oman uskon puolesta saa valehdella.

8

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kansanedustajaa ei voi erottaa vapaa-ajallaan tekemistään toilailuista, ellei syyllisty rikokseen josta voidaan tuomita vankeuteen.

      Jollei soihtukulkueessa syyllistytä mellakkaan, niin varmaankaan tuollaisia vakavia rikoksiin Teemukaan ei voine syyllistyä. Siinä menee kansanedustajalta vain maine, jota Teemulla ei muutoinkaan ole.

    • Anonyymi

      kyllä se oli teemu joka paljasti suomesta orjiksi viedyt massat 😠

    • Anonyymi

      mistä erotat ketä siellä marssii ? ei saa tunnuksia pitää vain siistit vaatteet

    • Anonyymi

      Suomeen on kaivattu kulttuuririkkautta ja monimuotoisuutta, jokaisen pitää saada olla mitä haluaa. Itsenäisyyspäivän soihtukulkueita järjestetään monissa kaupungeissa ja osallistumista ei kritisoida tai leimata kaikkia natseiksi. Saksan kansallis-sosialistinen puolue jolle juutalaiset antoivat pilkkanimen natsit. Antisemitismi liittyy natseihin, eli juutalaisvihaan jota nykyaikana harjoittaa muslimit tukijoineen.

    • Anonyymi

      lenin antoi suomelle itsenäisyyden 🤔pitääkö sitä juhlia 🤣

    • Anonyymi

      suomi on perustettu joskus jääkauden jälkeen ja meillä on oma kieli

    • Anonyymi

      Ei ole oikeanlaisia vaatteita. Kertoi menevänsä verkkareissa marssimaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1204
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      870
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      805
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      643
    5. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      634
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      564
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      33
      547
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      524
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      503
    10. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      501
    Aihe