Kansainvälisen raikuessa ja venäläiset vodkapullot heiluen.
Marssivatko demarit punalippujen kanssa?
Anonyymi-ap
19167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Eivät marssi niin .
Marssivat punalippujensa kansa ja ivaavat kaikkea suomalaisuutta huutaen ihmisille solvauksiaan. Olen joskus seurannut punikkien marssia jossa punaliput hulmuavat kuin olisi itse Venäjällä niin onko siinä jotain mikä kunnioittaa itsenäisyyttämme ?
Punikit on häpäisseet itsenäisyytemme.
Älä viitsi valehdella ja jauhaa paskaa, ei varmasti demarit halveksi itsenäisyyttämme!!
Eivät marssi niin. On Suomen lippu, oma lippu, eivätkä juo viinaa.
Olet ollut vappuna liikutetussa tilassa. Liikaa kossua ja semmosta.
Kylläpä oli typerä aloitus mutta mitäpä muutakaan voi persulta odottaakaan!
Demareiltakaan EI VOI odottaa mitään (tai ei saakaan) Marinin jälkeen KISSA_LOKKI Antti natsaa vaan!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TÄYTTÄ PASKAA OLI ÄÄNESTÄÄ SSDP:tä
Täyttä paskaa äänestää petos-persuja!
KD, Kristilliset Kylläpä oli typerä hallituskauden aloitus mutta mitäpä muutakaan voi uskoviaislta odottaakaan!
Tekopitkitys ettei hallitusta saatu luotua, uskovaiset ovat kaikki SIIS KAIKKI JUMALAA MYÖTEN laiskoja lois-lursuja ja sota hulluja vätyksiä
työtä pelkääviä laiskureita kuten SAKn duunarit
Duunarit EI ole työtäpelkääviä laiskureita!! Vaan ahkeria työntekijöitä joten lopeta se duunarien mollaaminen!!
Kylläpä oli typerä kommentoija, haukkuu kaikkia ^^
*𝓣𝔂𝓸̈𝓽𝓸̈𝓷 𝓼𝓪𝓾𝓷𝓪𝓴𝓪𝓾𝓱𝓪𝓹𝓮𝓻𝓼𝓮 𝓽𝓪𝓪𝓼 𝓪̈𝓪̈𝓷𝓿𝓮𝓼𝓼𝓪̈❓ *
*𝓣𝔂𝓸̈𝓽𝓸̈𝓷 𝓼𝓪𝓾𝓷𝓪𝓴𝓪𝓾𝓱𝓪𝓹𝓮𝓻𝓼𝓮 𝓽𝓪𝓪𝓼 𝓪̈𝓪̈𝓷𝓿𝓮𝓼𝓼𝓪̈❓ *
Muista että huomenna on taas koulupäivä.
Natsisakilla kiire yrittää siirtää keskusteluaihetta pois natsihäpeästä.
Tyhmät Persupojut, menkää kouluun sivistymään tai jos ikää on enemmän, niin menkää hoitoon ja terapiaan.
DEMARIT MARSSIVAT
KYLLÄ DEMARIT MARSSIVAT PUNALIPPUJEN KANSSA.
SUURI PUNAINEN LIPPU MENEE EDELLÄ JA PERÄSTÄ MARSSII KILOMETREN PITUINEN LAUMA SOSIALISTI- DEMAREITA.
Demarit taistelivat talvisodassa ja jatkosodassa siinä, missä kaikki muutkin Suomen miehet.
Yrität häväistä suomalaiset tavalliset työmiehet, jotka riskeerasivat ja jopa antoivat henkensä sinunkin itsenäisen Suomen puolesta. Vähän kunnioitusta kiitos!
Ettet vaan olisi rys-rölli, jonka palkkatyönä on hajoittaa suomalaisten yjteenkuuluvuutta. Venäläisten aloittama talvisota eli yhteinen vihollinen kaikille suomalaille sai kaikki suomalaiset puhaltamaan yhteen hiileen. Se yhdisti kansan.
Vappuna kyllä marssivat. Mahat pystyssä hoilaten Nälkä aina vieraanamme.
Itsenäisyyspäivänä punikit marssivat punaliput tanassa sekö on suomalaisuutta ?