Rajalle pitäisi tehdä aitoja ja esteitä. Ansa kuoppia ym. Nyt kun on vielä aikaa jonkin verran niin kannattaisi ruveta hommiin.
Miten rajaa voisi vahvistaa
21
307
Vastaukset
- Anonyymi
se on totta että rajalle aitoja jopa muuri ,,,siihen hieman ennen Atriaa ja sitten alanurmontielle kans ,,keskitietä unohtamatta.Myös kitinojan kautta kulkevat tulee estää muurilla tai kevyehköllä aidalla.silloin assjoki eritetään tehokkaasti!
- Anonyymi
maamiinoilla!
- Anonyymi
onkohan se liian radikaali keino assjokisille ?
- Anonyymi
Tarkootakko lapuan ja Kauhavan rajaa vai Seinäjoen tai alajaärven rajaa tarkenna vähä
- Anonyymi
ilmeisesti tarkoittaa Lapuan ja assjoen rajaa ,eihän meillä muita vihollisia ole
- Anonyymi
Mulla olis 25 metrin rulla kanaverkkua. Alootetaanko sillä.
- Anonyymi
ei sillä saa kun yhden lihavan assjokisen ympäröityä täytyy olla enemmän verkkoa
- Anonyymi
Teräsbetonista bunkkereita ja kallion sisään luolaverkostoja.
- Anonyymi
Kyllä on hyvä tämä raja-naapuri Venäjä.Toimii sisäpolitiikan lähetelijäänä Suomessa,"
Työllistää Suomalaisia työttömiä"vai yrttäjätkö tässä rikastuu.! Samalla rakennetaan tiestä Suomen puolelle rajaa.Maanmittausinsinöörit sitten tulee ja vetävät 15m rajaa
suomen puolelle,Venäjän hyödyksi pintaalaa menetetään. Kyllä on Suomen laki ihmeelinen.- Anonyymi
meille suurempi uhka on assjoen toiminta ei itävihollinen
- Anonyymi
Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan, Suomi tulee ottamaan takaisin sen mitä sille kuuluu. Tulevassa SuurSuomen palautuksessa tämänhetkiset itäraja-aidat sitten varmaan joudutaan purkaa ja siirtää. Itäaja tulee siirtymään seuraavanlaiseksi..
https://www.kansakoulunaarteet.fi/Suur-Suomen-kartta-193- Anonyymi
Mulla on huanot kengät, ei kestä Uraliin asti.
- Anonyymi
Miinakielto oli täysin järjetön! Vihollinen kuuluu aina tappaa, keinolla millä hyvänsä.
- Anonyymi
Onhan se hullua, että iivana saa hyökätä turvallisin mielin, koska siellä ei ole miinoja.
- Anonyymi00018
Anonyymi kirjoitti:
Onhan se hullua, että iivana saa hyökätä turvallisin mielin, koska siellä ei ole miinoja.
Ei saa enää. 💥
- Anonyymi
Kyllä Lapualaiset voivat odottaa,hyvinkin Ivanan kohdalle osuvaa pommitusta,sen verran liipasi läheltä viime sotaa.
- Anonyymi00017
Kohta saadaan lisää tykkejä kirkon pihaan.
- Anonyymi00020
Anonyymi00017 kirjoitti:
Kohta saadaan lisää tykkejä kirkon pihaan.
Panssarivaunu olisi kiva.
- Anonyymi00021
DDR:ssä oli automaattikonekiväärejä lännen vastaisella rajalla.
- Anonyymi00022
Pitäis olla kymmenen kilometriä korkea teräsverkkoaita, hillittis edes hiukan noita droneja ja ohjuksia.
- Anonyymi00023
Neuvostoliitto rakensi Viroon jotain sellaista Suomea vastaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899