Mikä mies on tuo facebookissa sähköautoja maanisesti parjaava Pekka? Rehentelee tuloillaan, 88t. vuodessa ja viljelee kakkaemoijeja kolmen sarjoissa joka viestissä. Lapsia kahdeksan ja penää että kaikilla pitäisi olla 1+8 diesel-bussi, jolla pääsee tuhat kilometriä tankillisella kusella käymättä.
Sivullisin silmin tuo on hoitolaitos kamaa, vaan enpä tunne.
Järjetö sähköauto
19
1276
Vastaukset
- Anonyymi
Lohjan kunniakansalainen, korkeasti arvostettu. 🤣
- Anonyymi
Fonecta ei tuollaista kroisosta Lohjalta tunne.
- Anonyymi
Köyhällä ei ole puhelinta?
- Anonyymi
E rään sortin kylähullu.
- Anonyymi
Lestabussi jää kohta pieneksi, kun sikiää niin kuin somali.
- Anonyymi
Koko jouluyön näyttää postaavan sähköauton haukkumisia. Varmaan tuhansia tunteja istunut tietokoneen ääressä googlaten eri merkkiryhmistä keskusteluja ihmisten sähköautoissa ja latausasemilla ilmenneistä vioista.
- Anonyymi
Sähköautojen pulmana on akusto johon on sitoutunut paljon pääomaa ja massaa !
Akuston vaihto tekee tuollaiset 15000-40000€ !!
On siinä keskiluokkaiselle pakertamista kun itse autosta on velkaa saman verran !- Anonyymi
Nyt ei kysytty autoista, vaan Pekasta. Koko joulun on postaillut tunnin välein samaa agendaansa kuinka kaikilla sähköautoilla pääsee vain 160 km ja sitten on ladattava 2,5 tuntia pikalaturilla.
Mitä mies tekee työkseen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt ei kysytty autoista, vaan Pekasta. Koko joulun on postaillut tunnin välein samaa agendaansa kuinka kaikilla sähköautoilla pääsee vain 160 km ja sitten on ladattava 2,5 tuntia pikalaturilla.
Mitä mies tekee työkseen?Ajaa vaan tuhat kilometriä joka päivä, käymättä välillä kusella. Lopun aikaa roikkuu netissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ajaa vaan tuhat kilometriä joka päivä, käymättä välillä kusella. Lopun aikaa roikkuu netissä.
Lemuava paskavuori tuntuu olevan jos kommenteista päättelee.
- Anonyymi
On kyllä fanaattinen kaveri! 🤣
- Anonyymi
Sähköauto on muutenkin järjetön maapallon pilaaja.
- Anonyymi
Pekka on jäsen kaikissa sähköautojen merkkiryhmissä, vaikka ei omista ensimmäistäkään.
Kopioi joka ainoan keskustelun jossa kysytään jostain viasta tai häiriöstä ja postaa sen omaan ryhmäänsä.
Nytkin ainakin sata muista ryhmistä luvatta pöllittyä kommenttia tunnin (😳!?!) sisään. - Anonyymi
Aina vain paranee, nyt se tienaa jo sata tonnia vuodessa + pääomatulot.
- Anonyymi
Missä välissä hän tekee 80 tuntia viikossa töitä, kun on yötä päivää netissä?
- Anonyymi
Älkää kiusatko Pekkaa, hän on täysin vaaraton ja harmiton. 💩
- Anonyymi
Nyt se on seonnut lopullisesti 🤣
- Anonyymi
Taisi facebook lopettaa ryhmän? Miten lie kestänyt tämän menetyksen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taisi facebook lopettaa ryhmän? Miten lie kestänyt tämän menetyksen?
Eikä muuten lopettanut vähiten juuri Pekan ansiosta.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html2065205Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,414558Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699153196Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2623132Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1633055- 552600
- 271949
- 581938
- 881934
- 241839