”Joka rikkomuksensa salaa, se ei menesty; mutta joka ne tunnustaa ja hylkää, se saa armon.”
Sananlaskut 28:13
Sananlaskut 28:13
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
” Jos me tunnustamme syntimme, on hän uskollinen ja vanhurskas, niin että hän antaa meille synnit anteeksi ja puhdistaa meidät kaikesta vääryydestä.”
1 Joh 1:9
”Jos me tunnustamme meidän syntimme, niin hän on uskollinen ja hurskas, joka meille synnit anteeksi antaa ja puhdistaa meitä kaikesta vääryydestä,”
Om vi bekänna våra synder, så är han trofast och rättfärdig, så att han förlåter oss våra synder och renar oss från all orättfärdighet.
If we confess our sins, he is faithful and just to forgive us our sins, and to cleanse us from all unrighteousness.
Kääntykää minun tyköni ja antakaa pelastaa itsenne, te maan ääret kaikki, sillä minä olen Jumala, eikä toista ole.
Kiitos Jeesus!
”Joka pahan tekonsa kieltää, ei hän menesty; vaan joka sen tunnustaa ja hylkää, hänelle tapahtuu laupius.”
Den som fördöljer sina överträdelser, honom går det icke väl; men den som bekänner och övergiver dem, han får barmhärtighet.
He that covereth his sins shall not prosper: but whoso confesseth and forsaketh them shall have mercy.
Aivan niin, Jumalalta ei voi salata mitään.
Se ei ole mitenkään mahdollista.
Tätä ei moni ymmärrä, vaan vie syntinsä hautaan asti, ilman Jeesuksen puhdistusta ja anteeksiantoa.
Hyvin surullista!
Se on tosi kamala valinta ihmiseltä!
On!
Kyllä!
jokainen on Seppä syntyessään, lottovoitokin on taitolaji, kuin suuri perintäkin, sen saa työtä tekemällä, on taitolaji
ei seppä syntyessään vaan osaamistaidolla ottaa miljardilottopotinkin.
1 Joh 1:9
”Jos me tunnustamme syntimme, on hän uskollinen ja vanhurskas, niin että hän antaa meille synnit anteeksi ja puhdistaa meidät kaikesta vääryydestä.”
Ylpeä ihminen ei kykene siihen.
Kiitos Jeesukselle pelastuksesta!
Lestadiolaiset jauhaa joka viestissä synti, synti, synti, kuin jotakin mantraa.
Adventistit hokee sapatti, sapatti, sapatti, sapattirikkomus, sapattirikkomus....kansanmurha, kansanmurha...
Jesusianistit hyväksyy kansanmurhan, kunhan sen suorittaa Israel!
Jenkkilahkot kieltää perisynnin. Törkeätä eksytystä, mitä ne pitää.
Jenkkilahkot kieltää Jumalan lakien voimassaolon.
Vaikka niistä riippuu ihmisen elämä ja menestys.
Joos. 1:8
Pidä tämän lainkirjan sanat aina huulillasi. Tutki lakia päivin ja öin, niin pystyt tarkoin noudattamaan kaikkea, mitä siihen on kirjoitettu. Silloin sinä menestyt ja onnistut kaikissa toimissasi.
1. Kun. 3:14
Ja jos vaellat minun teitäni säädösteni ja määräysteni mukaisesti, niin kuin isäsi Daavid vaelsi, minä annan sinulle pitkän iän."
Sananl. 28:9
Joka sulkee korvansa Herran lailta, sen rukouskin on Herralle kauhistus.
Vapaissa suunnissa Jumalan lait ja käskyt heitetään romukoppaan ja uskotaan pelkkiin henkiin ja henki-ilmiöihin.
2. Piet. 2:19
He lupaavat teille vapautta, vaikka itse ovat turmeluksen orjia: kenen voittama ihminen on, sen orja hän on.
Ps. 2:4
Hän, joka hallitsee taivaassa, nauraa, Herra pilkkaa heitä.
Aamen!
Aamen!
Tämä on oikeaa menestysteologiaa ja nyt ei ole kyse rahasta lainkaan!
Aamen!
Aamen!