on tämä kauhajoki todella heinä hattujen luvattu alue täällä ei tarvitse lääkärin määrättyä pysäköintilupaa saati edes vilkun käyttöä mihin on menossa tai sitten kääntyy on niin kuin hevosmies eli vetää suitsesta silloin kun pitää kääntyä (TÄMÄ EI OLE HEVOS MIEHILLE TARKOITETTU ) vaan niille joiden ÄO on todella nolla jotka pitäisi käydä ajokortti uudellaan että he oppisivat liikenneasiai uudelleen se joka kävelee esim. kyynärsauvalla vain toistaiseksi EI OLE MITÄÄN OIKEUTTA PYSÄKÖIDÄ! INVALIDILLE TARKOITETTU PARKKIPAIKKAAN!! joten jos teistä siltä tuntuu niin anokaa sitä lääkäriltä niin hänellä on siihen oikeus ja kyseisen luvan myöntää trafi jos teillä on kysykää kyseisiltä viran omaisilta!!
liikenne käyttäytyminen
7
659
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta kun ne on jo invalideina syntyneet...,
- Anonyymi
Anna olla, koko kaupunki on yks iso avohoitola. Kolahtaa jos on kolahtaakseen ja jos niin käy niin son luonnon valintaa.
- Anonyymi
Onko Karijokisia muuttanut Kauhajoelle?
- Anonyymi
Eihän niillä edes ole mitään ajokorttia koskaan ollutkaan!
- Anonyymi
Ei autoa kortilla ajeta. Ja roskien heitto ikkunasta pihalle ja pikku pöhönäs ajelu, soon osa eteläpohojalaasta kansankulttuuri perintöä. Son sokiat ja kuuroot jokka jää alle! Komiaaa!!
♦️♦️♦️♦️🔪♦️♦️♦️♦️ - Anonyymi
Jos on aivoinvaliidi niin saako ne käyttää noita invapaikkoja, kun useinmiten niissä tyypillinen parkkeeraaja ei ainakaan ulospäin näytä mitenkään huonojalkaiselta, ylipainoisilta kylläkin, muistuttavatkin lähinnä pystyyn nostettua sikaa. Siksi ne varmaan pääsääntöisesti ajavatkin vankemmilla autoilla, joko Mersuilla, tai Volvoilla, saattaa jollakin olla Bemarikin ja yleensä autoon menee seurue kovan mölinän kanssa, siksi arvelenkin, että jotain vikaa niillä päässä täytyy olla.
Minun puolestani voivat käyttää noita invapaikkoja, kunhan vielä oppisivat ajamaan autonsa niiden valkoisten viivojen väliin, eikä vain sinne päin, että viereiset 2 muutakin paikkaa jää osittain niiden autojen alle, eivätkä tyhjäisi autonsa tuhkakuppeja siihen.
Hyvät uudet vuodet myös näille porsaille,, niitähän on ne kaikki, on ne kaikki... 🎶🎶- Anonyymi
Kateellinen Nissan kuski vinkuu elämän kurjuutta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998