Suomen kielen taito

Anonyymi-ap

Mamuilta vaaditaan suomen kielen taitoa . Persut varsinkin ovat sitä mieltä, että se on edellytys asua ja elää tässä maassa.
Maamme Äiti , Ykkösnainen, First Lady , Presidentin rouva, hänen korkeutensa suomen kielen taito on todella heikko. Luulisi tuossa asemassa olevan henkilön opettelevan suomea nopeasti ja hyvin. Missä siis vika ? Eikö asia kiinnosta ? Tuskin kyvyistä on kiinni, vai onko ?
Mitäs persut tähän sanovat ? Eivätpä uskalla arvostella , eikä totuutta toitottaa , vaikka se on heidän tapansa.
Kokkaritkin pysyttelevät asiasta hiiren hiljaa .

7

153

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen tunnetuin ja kovapalkkaisin mamu. Eikö suomenkielen taito olekkaan tärkeä ?

    • Anonyymi

      Suomen kalliimmat vaateripustimet, Stubb ja Innes-Stubb.

    • Anonyymi

      Fist Lady, last Dance ….

    • Anonyymi

      Ei yliopistoissa tarvi. Suomalaiset kirjoittaa kaiken englanniksi!
      Vain pieniä lapsia maalitetaan siitä, että eivät osaa suomea.

    • Anonyymi

      Se on eri asia.

    • Anonyymi

      "Presidentin rouva, hänen korkeutensa suomen kielen taito on todella heikko". Mistähän sä moiseen johtopäätökseen olet tullut? Minusta hän teki itsensä ihan hyvin ymmärrettäväksi siihen nähden kuinka kauan on suomessa asunut!

      Sen sijaan täällä asuu paljon ruotsinkielisiä jotka ovat asuneet täällä jo useampia sukupolvia EIVÄTKÄ VIELÄKÄÄN OSAA SUOMEA!

    • Anonyymi

      Presidentin rouvalla on työpaikka ja hän ei ole veronmaksajien elätti. Sen sijaan liuta jo vuosikymmenet sitten tänne eläteiksi tulleet ja heidän jälkeläiset tarvitsevat yhä kalliita tulkki palveluita ja töissäkään ei ole käyty, kun mitään ei osata.
      Sitä paitsi somali presidentti kävi Saksassa juuri sanomassa, että kaikki ovat tervetulleita kotimaahan takaisin. Suomi voi järjestää yhteislennon ,samoin myös muille veronmaksajien eläteille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      133
      5464
    2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      158
      3114
    3. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      28
      2567
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      450
      2359
    5. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      201
      2275
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      181
      1782
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      120
      1391
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      36
      1202
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      1016
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      83
      985
    Aihe