Kun valta vaihtuu nopesti

Kuten Syyriassa.
Se tulee vaihtumaan aikanaan
myös nopeasti korruptoituneessa diktatuurissa,
Venäjällä!
Venäläiset joutuvat kokemaan kovia aikoja
Putinin taholta.
Heillä on oma Alassad!
Kidutuksia ja vankiloita.
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vie vain kolme päivää, etkä löydä putinin tukijoita, nykyisiä tai entisiä enää mistään.

Mutta ei hätää, venäjä palaa aina kaaoksen kautta uuteen diktatuuriin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuten Syyriassa.
Se tulee vaihtumaan aikanaan
myös nopeasti korruptoituneessa diktatuurissa,
Venäjällä!
Venäläiset joutuvat kokemaan kovia aikoja
Putinin taholta.
Heillä on oma Alassad!
Kidutuksia ja vankiloita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu