Kanslaisaloite.
https://kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14459
Suomen irtautuminen Ottawan sopimuksesta
8
215
Vastaukset
- Anonyymi
Laittaakaa aloite jossa lopetetaan ukrainan narkkarin tukeminen heti!
- Anonyymi
Miinat takaisin ja heti!
- Anonyymi
Miima äkkijyrkkä paikalle ja heti
- Anonyymi
On akkamaista porukkaa, niin kauan kun ei ole sotaa niin voidaan olla ilman miinoja mutta sitten kun alkaa joku kämänen sota pelottamaan niin unohdetaankin se hyveellinen sopimus.
- Anonyymi
Saattoivat tietysti olla ryssän itsensä asettamia. Ei voi tietää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saattoivat tietysti olla ryssän itsensä asettamia. Ei voi tietää.
Venäjällä on asejärjestelmä, jolla miinoja levitetään miinoja jollekin alueelle ampumalla niitä tykillä. Eivät mitenkään voi tietää jokaisen miinan sijaintia. Hyvinkin saattoivat juosta omiin miinoihin.
- Anonyymi
Valetaan auroista miekkoja eli Euroopassa autotehtaita muutetaan tuottamaan mm. panssaroituja ajoneuvoja. Suunta on hyvä, Eurooppa liittolaisineen valmistautuu venäjän hyökkäykseen. Jos joku on huolestunut sodasta, pidä mielessä hyvät asiat: sen sodan jäkeen venäjää ei enää ole.
- Anonyymi
Ja Daavidin lingot hoitavat ballistiset ja muut lentävät.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841666Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691571Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2761317Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691282- 57895
- 66864
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65853Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40841- 42838
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44801