Eipä yllättäisi jos jenkkien sormet olisi taas pelissä valankumouksessa

Anonyymi-ap

Tällä kertaa syyriassa.ja lähin liittolainen on nyt valtaan noussut al qaidan mies.kiihko jihadosti.eipä sillä jenkit oli myös alun alkaen hyvää patas saddam husseinin ja myös bin ladenin kanssa.eli terroristien kanssa on veljeilty ennenkin.

13

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei auttanu Tawjan mitalit Al Assadia,urho lähti lipettiin Tawjan toisen hyvän ystävän luokse🏃‍➡️

      • Anonyymi

        Tästä kerätään vielä satoa ja hedelmää terroristi iskuilla ympäri maailmaa 🫡sitähän te halusitte ja sitä on tulossa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tästä kerätään vielä satoa ja hedelmää terroristi iskuilla ympäri maailmaa 🫡sitähän te halusitte ja sitä on tulossa

        Ei tänne minun korpeen keskelle kuusikkoa kukaan terroristi eksy.


    • Anonyymi

      Tämä onkin mielenkiintoinen juttu. Yleensä länsimaille ääri-islamistien toimet ovat olleet se kaikkein huonoin vaihtoehto, mutta tällä kerralla jostakin syystä jotkut jopa riemuitsevat heidän menestyksestään.

      Mitä tulee jenkkien osallisuuteen asiassa, ei ole mikään salaisuus että toisen maailmansodan jälkeen amerikkalaiset ovat olleet mukana kaikissa kahinoissa mitä maailmassa on tapahtunut. Vähintäänkin taustalla juonimassa, mutta usein mukana myös käytännön toimissa.

      • Anonyymi

        Georgian mielenosoitukset on kuin kopio Kiovan mielenosoituksista v. 2014. ´EU´ myönteiset mielenosoittajat aloittivat Maidanin aukiolla mielenosoitukset ja ajoivat istuvan presidentin maanpakoon, muodostivat hallituksen ja valitsivat Zelenskyin*´n presidentiksi. Se ei sopinut Ukrainan venäjänkielisille, jolloin alkoi sisällissota. Se johti v. 2022 siihen, että venäläiset liittyivät mukaan.


    • Anonyymi

      Onpa taas tuttu käsiala. Mites piikit?

      • Anonyymi

        Mee vaa ottaa siul ei oo ku 9 ja10s antaa vasta suojan vakavalle muodolle 😁😁


    • Anonyymi

      Vaikuttaa siltä, että jenkkien lisäksi myös Turkki ja Israel hyötyy.

      Mutta tottahan se on, että jenkit tätä maailmaa ohjailee. Ryssäkin aikansa, mutta ei enää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kummalta puolen itärajaa kirjoitat?

      • Anonyymi

        Daa daa..toist puolt jokkee.ainii eihä totuuksia saa kertoa ku putinistit


    • Anonyymi

      Nostan CIAlle hattua. Ryssällä ei ole enää laivastotukikohtaa Syyriassa ja kohta Saudi-Arabian kaasu-ja öljyputket ulottuvat Turkin kautta Eurooppaan. Kukaan ei tarvitse ryssän öljyä tai kaasua.

      Ryssä koki moninkertaisen tappion ja heikkenee sellaista vauhtia jota ei ole ennen nähty. Ryssälä hajoaa palasiin kuten Neuvostoliitolle kävi.

    • Anonyymi

      USA USA USA!
      CIA CIA CIA!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      50
      5207
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      75
      3000
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      293
      1519
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      72
      1163
    5. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      78
      1136
    6. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1114
    7. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1095
    8. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      129
      1072
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      171
      1054
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      934
    Aihe