Muuttokehotus näille

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3efd4efb-bd99-4bd4-8609-02d9d6966070

V.......tuttaa katsella tunkeutujia uusissa keskusta asunnoissa. Kumma että siihen on varaa..
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Riistäjä - orpo haluaa ihmisten muuttavan kadulle, koska on natsi

Äänestä

Orpo riistää myös eläkeläisiä

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010876122.html

Ilta-Sanomat esittelee tässä tärkeimmät muutokset. Se, kuinka paljon yksittäisen eläkeläisen talous mullistuu, riippuu muun muassa tulotasosta ja siitä, asuuko esimerkiksi ulkomailla tai käyttääkö paljon kotitalous­vähennyksen piirissä olevia palveluita.

Äänestä
  • Itse asiassa tavoite vähentää sosiaalitukien määrää on ihan oikea, mutta hallituksen keinot ovat täysin järjettömiä.

    Luomalla työpaikkoja, kehittämällä työelämää ja kaikin tavoin tarjoamalla mahdollisuuksia sosiaalituet vähenevät aivan automaattisesti. Siis normaali yhteiskunnan kehittäminen ja kasvun edistäminen.

    Oikeiston tietysti pitää tehdä NIINKO TOSI KOVII toimenpiteitä, sitähän puolijauhot entiset ja nykyiset rikolliset ja muut yhtä välkyt oikeiston äänestäjät haluavat, heidän älynsä kun ei riitä sen tajuamiseen, että yhteiskunta on hieman monimutkaisempi rakennelma, jossa kaikki riippuu kaikesta, eikä mikään jengipomon tai muun persun isoäidiltään perimä lompakko, jossa raha ei pysy vaikka kuinka pakottaisi muut säästämään.

    Siihen on syynsä, miksi oikeisto toimii kuten rikollisjärjestöt.

    Äänestä

Kateus ja halu ryöstää itselleen menestyneiden juutalaisten omaisuutta oli yksi keskeinen syy natsien kannatukselle Saksassa 1930-luvulla.

Ja sitten persut ja muut rasistiapinat vielä ihmettelevät, miksi heitä pidetään natseina, vaikka eivät kuulu NSDAP:hin.

Jos puhuu kuin natsi ja toimii kuin natsi, niin kyllä silloin muut pitävät natsina. Ja ihan syystä.

Edes mahdollisista säästyvistä summistahan ei tuossakaan artikkelissa sanottu mitään. Kirjeiden lähettely sen sijaan totta kai lisää Kelan kuluja ja hidastaa muuta toimintaa. Jos taas Kela saa tuolla säästöjä, on se raha pois sitten muualta, eli vuokraajilta. Se syventää lamaa entisestään. Lamasta tai korkojen nostosta johtuva hintojen lasku EI LISÄÄ OSTOVOIMAA. Se ainoastaan jakaa hyvinvointia entistä epätasaisimme ja epävakauttaa yhteiskuntaa sekä hidastaa pitkän aikaväkin kehitystä.

Yhteiskunnan vahingoittaminen ei tietysti haittaa oikeistoa, jolla tärkeää on vain oma menestys, kaikkien muiden kustannuksella.

Äänestä

Valmistaudutaan syyrialaisten tuloon. Suomalaiset pihalle ja syyrialaiset sisään. Ei haittaa vaikka vuokra ylittää normin kun valtio maksaa kaiken.

Äänestä
  • Ne ihanat vihan hedelmät.

    Olette kai katsoneet edes elokuvan?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3efd4efb-bd99-4bd4-8609-02d9d6966070

V.......tuttaa katsella tunkeutujia uusissa keskusta asunnoissa. Kumma että siihen on varaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu