Venäjän yhteistyö Syyrian kanssa loppui kuin seinään, kun taas yksi diktaattori tapettiin ja kansa vapautui diktatuurista. Sama kohtalo on itsellään Putinilla vielä edessään. 🙏 👍
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010888474.html
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010888474.html
Vastaukset 32
Vanhimmat
Assadia ei tapettu, vaan koko pahemman kohtalon joutuessaan Venäjälle, vielä pahempaan diktatuuriin. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010888405.html
Kremliin on perustettu diktaattorien ensikoti. " Paha " kansa kun kiusaa heitä.
Sieltä kaikki terroristit ja maanpetturit saa turvapaikan, mutta vastapalveluksi joudut olemaan Putinin puudeli, tai kuolet siperiassa.
Yhteiskuvasta tulee mieleen Majakka ja Perävaunu. Myös Pekka ja Pätkä tuli verkkokalvolle, mutta onko Zaharova se Justiina.
Eivät nuo paenneet diktaattorit eli varkaat ja murharoistot Venäjällä saa ilmaista ylöspitoa, vaan joutuvat maksamaan omilta kansalaisiltaan ryöstetyillä varoilla kustantamaan venäläistä korruptiota.
:)
Putinista ei ole mihinkään. 🤣
ei taida liittyä Lapuaan mitenkään ,eli mitä wittua kirjootat tuommosesta
Opettele tolvana kirjoittamaan, ennen kuin alat ruikuttamaan yhtään mitään.
Venäläiset natsitrollit taitavat vain apukoulutasoisen "oikein"kirjoituksen.
sori tää on sukuvika menikö oikein
HÄH HÄÄ! PUTIN ON LYÖTY JA NÖYRYYTETTY! 🤣
https://www.verkkouutiset.fi/a/kremlin-arkkivihollinen-syyrian-romahdus-on-noyryytys-vladimir-putinille/#89358414
Nyt bunkkerikääpiö pyytää Turkilta apua sotavoimiensa vauhkopakomatkaan Syyriasta! 🤣
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010891238.html
Itte Kimi dind dong Un vois mennä sinne tulpaksi. Vastaa kymmentä syrakkia ainakin leveydeltään.
Vieläkö Kyrenius on Syyrian maaherra ?
Ei.
Vieläkö Herodes elää ?
Todella hieno uutinen. Nyt voidaan lähettää Syyrian pakolaiset takaisin, sekä uutta valtaa fanittavat suomalaisetkin Syyriaan.
Vähän bensakin palaa... 🔥
https://www.verkkouutiset.fi/a/valtavia-rajahdyksia-venajalla-iskun-kerrotaan-osuneen-lentokonetehtaaseen/
Psykopaatti-Putin sain Syyrian Assadista uuden hirviön kokoelmiinsa.
Varsinainen keräilyharvinaisuus.
Halonen palkitsi suurristein hirviöt Al-assadin ja Balzarin, vähänkö oli vähäinen järki jäässä ?
Kuka tahansa voi nyt päätyä putinin vankilaan.
https://www.verkkouutiset.fi/a/kreml-laajentaa-jalleen-maanpetosrikoksen-rajoja/#89358414
Nyt hyvä hetki lähettää Syyrian pakolaiset takaisin, kun saivat mieleisensä vallanpitäjät maahansa. Tervemenoa!
Mukaan voi menolipulla varustettuna lähettää kaikki suomalaisetkin vallanvaihdon fanittajat!
Oltaiskin tapettu mutta niin vaan pääsi loikkaamaan suureen ihanaan neuvostoliittoon...
On selvää, että Natsi-Venäjän maailmanvalloitusptojekti onnahtelee jo.
Voi olla, että pian Natsi-Venäjä jo konttailee hölmöyksiensä seurauksena.
Lapua-palstalla on yllättävän paljon jihadismin tukijoita. Miksi?
Olisko pietarin trolleja?
Luulisi, että Pietarin trollit olisivat Syyrian vanhan hallinnon mielisiä, eivätkä fanittaisi nyt valtaan nousseita jihadisteja.
Lapuanliikkeeläisiä piisaa
Mikä ihmeen tukijalka? Rasite pikemminkin. Vieläkään ei länsi tajua kuinka suuri Venäjä on, mutta tulee kyllä huomaamaan, kun eläminen kurjistuu Suomessakin entisestään. Kaiken tapahtuman pohjanahan on se, että USA ei halua dollarin menettävän asemaansa öljy- ja raaka-aine markinoiden ainoana vaihdonvälineenä. Libya yritti ja kuinka kävi, USA pommitti kivikaudelle. Yrittää nyt samaa Venäjän ja muiden BRICS-maiden kanssa, mutta on haukannut liian ison palan.
Tukijalasta tiedä mutta tukikohdathan Venäjä sai sovittua uuden hallinnon kanssa. Arvelen että jotain muutakin, kun kerran kaupankäynti toimii.
Olettoko ehtineet ikinä miettiä kuinka päästä uskontoon viittaavista ilmauksista eroon?
Veljet laskevat nyt kummalla on suuremmat joukkohaudat. Nokittamaan ei pysty kumpikaan enää. Haagissa tuplakäräjät.