Lavrov kehotti kunnioittamaan

Ulkoministeri Lavrov kehotti Qatarissa kaikkia kunnioittamaan (Syyrian) alueellista yhtenäisyyttä, suvereenisuutta ja ykseyttä.

(Lavrov said that at the meeting in Qatar with Turkey and Iran, the three countries agreed the fighting in Syria must end, reiterating support for Damascus' "territorial integrity, sovereignty and unity".)

Aivan kuten Venäjäkin on tehnyt Ukrainassa?
18164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Venäjä on ahkera kieltämään muilta kaiken sellaisen, mitä itse tekee.

Äänestä
  • Niinkuin vasemmisto yleensä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Niinkuin vasemmisto yleensä.

    Nato on vasemmisto.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Nato on vasemmisto.

    Höpö, höpö!! Et taida tietää, mitä vasemmisto tarkoittaa????? Meillähän on Vasemmistopuolue! Miten voit väittää, että NATO on vasemmisto????

    Äänestä

Trump lausui, että al-Assadin kaatuminen johtui siitä, ettei Venäjä enää antanut tälle tukeaan.

Luulin Trumpin olevan tuleva USA:n presidentti eikä Venäjän äänitorvi...

Äänestä
  • Trump on todella Putinin äänitorvi!! Saattepa vielä nähdä! TRUMP on aina ollut lipevä luikertelija, kun on ollut tekemisissä Putinin kanssa!!

    Äänestä

Paraskin puhuja!

Äänestä

Roikkuli höpöttää mitä höpöttää.

Äänestä

Sekös nyt noita Puten huilo vatnikkeja ottaa päähän

Äänestä

Aivan tarpeellinen asia Syyrian kannalta.
Turkki ja Israel ovat jo meslaamassa naapurissaan.

Äänestä

Venäjän tukikohdat ehtii vielä tuhoamaan Syyriassa.

Äänestä
  • Kunhan Venäjän soltut saadaan vielä lähtemään Syyriasta. maa on askeleen verran lähempänä itsemääräämisoikeutta.

    Äänestä

Hevosnaama huutelee taas vieraisiin pöytiin minkä vain vitutukseltaan kykenee.

Äänestä
  • Vihikoiralla voi olla ase niskassa sillä huutelee mitä käsketään huudella. Kuka lukenut korkeassa asemassa oleva hoitelee maan suhteita räksyttämällä ympäriinsä. Siellä onnenmaassa huudetaan mitä sylki suuhun tuo. Valehtelu luo pontta elämään.

    Äänestä

Kyllä Lavrov tosiputinistinä osaa jankuttaa kaksinaamaisia mönheryksiä kellon ympäri. Ei hän muutoin hengissä olisikaan, sillä PutlZer renkuttaisi äijän heti ikkunasta pihalle.

Äänestä
  • Lavrov olisi halunnut erota virastaan muutama vuosi sitten, mutta Putin ei päästänyt! Nyt hänen pitää vain pakosta toistella, mitä Putin on käskenyt julki tuoda! Jos ei tottele Putinia, se on hengen lähtö!

    Äänestä

Venäjän diktaattori ei tykkää siitä, että syyrian diktaattori syöstiin vallasta ja vankeja vapautettiin syyriassa kidustus vankiloista, joihin syyrian diktaattorin aikana oli vankeja laitettu, lapsia ja naisia.

Äänestä
  • Kun nyt löytäisivät nuo vangit nopeasti, ennen kuin kaikki kuolevat vankilaansa! Nimittäin, jos siellä nyt on ketään enää elossa!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ulkoministeri Lavrov kehotti Qatarissa kaikkia kunnioittamaan (Syyrian) alueellista yhtenäisyyttä, suvereenisuutta ja ykseyttä.

(Lavrov said that at the meeting in Qatar with Turkey and Iran, the three countries agreed the fighting in Syria must end, reiterating support for Damascus' "territorial integrity, sovereignty and unity".)

Aivan kuten Venäjäkin on tehnyt Ukrainassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu