Miten voi olla, että toisissa firmoissa tuetaan työntekijänsä rikollista toimintaa ja toisissa ei puututa?
Käytös on hurjaa eriarvoisuutta yritysten toimintatavoissa
Käytös on hurjaa eriarvoisuutta yritysten toimintatavoissa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
AY vasen tuhonnut koko työmarkkinat. Koska pääsemme irti ay:stä? Sen ei pidä puuttua ihmisen työhön ja toimeentuloon eikä estellä ihmisten töihinmenoa.
Persut tuhoaa mamut
Mamut tuhoaa persut
Sota on syttynyt
Hohhoijaa, sinuakin, ja kaikkia puolivillaista mäkättäjiä. Mene sinä töihin, ja hommaa kaikille työttömille työpaikka.
Silloin huomaat, mikä tilanne on työmarkkinoilla.
Tai pidä se leipäläpesi muutoin kiinni.
Miten viitsit jauhattaa paskaa fasistien tavoin, taidat olla itsekin fasisti, tai sitten olet se fasistien talutusnuorassa oleva ja kulkeva pässi?
Ne vähät työpaikat, jotka ovat jaossa, eivät anna työttömille töitä, lisäksi vielä kun se Satosen sonni kävi taas ulkomailla rekrytoimassa tänne ulkomaalaisia työntekijöitä, niin että ne vähäisetkin työpaikat viedään suomalaisten nokan edestä, ja entuudestaankin täällä on jo kaiken maailman kengänkuluttajia pilvin pimein, niin Ukrainasta kuin muualtakin..
Eikä tarvitse olla rasisti sanoakseen näin nämä ovat tosiasioita.
Fasistit haalivat tänne ulkomaalaisia sen vuoksi, kun nämä palkinnoksi Satosen sonnille ja fasisteille äänestävät fasisteja, ja jos he yleensä lainkaan edes äänestävät vaaleissa, he ovat mitä todennäköisimmin fasistien talutusnuorassa.
Sinä olet itse se suurin sosiaalipummi.
Käytät todennäköisesti yhteiskunnan palveluja hyväksi, enemmän kuin mitä edes maksat veroja.
Pieniä ovat silakat joulukaloiksi.
Ja tietysti fasistina olet ja kumarrat fasisteja, ja samalla pyllistät heille, jotka, Suomen kansalaiset, ovat sinulle luoneet ja järjestäneet työpaikan.
Ilman heitä , muita ihmisiä, et olisi sinäkään muuta kuin se nimittelemäsi sosiaalipummi.
Kivisydän, Satosen sonni ei ole sopiva Kelan johtajaksi.
Se fasisti tappaa kaikki suomen vaikeuksissa olevat nälkään ja asunnottomuuteen, ja lopettaa heiltä terveydenhuollon kokonaan, tappaa ensimmäiseksi työkseen kaikki suomen vanhukset.
Työnantajat syrjäyttävät Suomessa työntekijät ikäsyrjinnän kautta ja valtion hallinto yhteiskunnasta työttömät leikkaus ja työvoimapolitiikallaan jonka kautta työttömyyden ratkaisu kaadetaan politiikoilta työttömille ,teettämällä kaikenmoisia homppä hommia jotka sitten muka lisää työpaikkoja. No ehkä työtä jollekin esim. työpaikka hakemuksia käsitteleville ,mutta ei ainuttakaan työtöntä työllistävää asiotyöpaikkaa nuo toimet tuo.
Tyhmät eivät ymmärrä kouluttautua nykyään tarvittaviin ammatteihin ja
sitten vingutaan syrjimisestä.