Toivottavasti pysyvät kaukana venäjästä...assad on venäjällä ja punoo uusia juonia putinin kanssa..
Syyria tulevaisuus
16
186
Vastaukset
- Anonyymi
VENÄJÄLLÄ ELÄÄ TAPPAJATJÄRESTELMÄLLISET ELÄMÄN TUHOOJAT
Öögatohtorin juonet on punottu lopullisesti päätökseensä. Hänellä ei tule olemaan enää koskaan mitään asiaa Syyriaan, ja on epätodennäköistä että Venäjäkään voi jatkaa läsnäoloaan siellä kovin kauan.
- Anonyymi
Putte ja Assad yhdessä murehtivat mikä meni pieleen. Kaxi joiden kädet ovat veressä. Puten lätissä on noita tollasiavallasta keikautetuja pakolaisista vuosien kokemusta. Venäläinen kumppanina ei oo pitkäaikaisen yhteistyön tulokselle luotettavaa. Ja mitenköhän viihtyy?? Sillä venäläiset haisee ja venäläinen haisee ja venäjällä haisee...No kaikkeen paskaanhan tottuu. Näinhän noi trollit Pietarissa tekee myös. ...No venäläinen on vaan venäläinen ja haisee
Syyria diktatuuri kuollut 10 vuotta sota -mutta en tiedä mitä Israel sano jos Syyria tule Islami valtio
- Anonyymi
Loistava kommentti.
- Anonyymi
Taleban on nyt pop syyriassa ainakin iltasanomien mukaan. Ojasta allikkoon.
- Anonyymi
” Ojasta allikkoon.”
Outoa? Juuri noin kävi Afganistanissa eikä se SILLOIN Venäjän Tiltuja häirinnyt? Se, että USA poistui, oli heille SILLOIN verrattomasti suurempi ilon aihe kuin naisen asema!
- Anonyymi
Jaahas, taas mennään kohti pimeyttä. Mikä aloittajaa tuossa ääri-islamissa oikein viehättää? Kova kuri? Naisten alistaminen? Luvattu taivaspaikka? Koraanikoulut?
Miten aloittajasta jo kerran järkevällä tavalla maallistunut maa, joka muuttuu uskonnollisiksi vankiloiksi olisi mitenkään Lännen arvoyhteisön etu?
Mieluiten näkisin Venäjän tukeman maallistuneen maan, kuin risupartaisia fanaatikkojen Taliban maa, joka heittää seksuaalivähemmistöt lentomatkalle kerrostalon katolta. Meitä on moneksi.- Anonyymi
Eikö ole muita vaihtoehtoja kuin ”Venäjän tukema maalistunut maa” TAI ” risupartaisia fanaatikkojen Taliban maa”?
Onko niillä suurta eroa? Kun Syyrian nyt paljastuneita Assadin vankiloita seuraa niin EI TAIDA OLLA! - Anonyymi
Eikö ole muita vaihtoehtoja kuin ”Venäjän tukema maalistunut maa” TAI ” risupartaisia fanaatikkojen Taliban maa”?
Onko niillä suurta eroa? Kun Syyrian nyt paljastuneita Assadin vankiloita seuraa niin EI TAIDA OLLA! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö ole muita vaihtoehtoja kuin ”Venäjän tukema maalistunut maa” TAI ” risupartaisia fanaatikkojen Taliban maa”?
Onko niillä suurta eroa? Kun Syyrian nyt paljastuneita Assadin vankiloita seuraa niin EI TAIDA OLLA!On se melkoinen ero. Nämä Talibanit ovat ISISn jatke, eikä heitä tarvita valtaan minnekään. Meitä on monesti ja koska uskonnollisten valtaanpääsy on sinusta parempi, kuin maallistunut valta ,niin sellaista ihannointia sinulle sallittakoon.
- Anonyymi
Siellä on pari tuhatta vuotta harjoiteltu kurkun leikkaamista joten voisi kuvitella että venäläisillä on siellä aivan päätöntä menoa.
- Anonyymi
Natohihhulit eivät näe kuin Venäjän vihansa. Valtaan pääsevien Talibanien ajama hyveiden edistämiseen ja paheiden estämiseen tähtäävä politiikka pakottaa naiset ja yhä nuoremmat tytöt käyttämään kaiken peittävää burkaa ja kulkemaan miespuolisen sukulaisen saattamana. Tottelemattomia uhkaavat vankeus, kidutus ja raiskaus.
Riemuitseville Natohihhuleille. Sitä varmaan haluatte? - Anonyymi
al-Assadia odottavat tylsät eläkepäivät Venäjällä. Syyriaan ei ole paluuta.
Putinin hallinto sortuu sekin. Putin todennäköisesti ei edes pääse eläkepäivistä nauttimaan. Valinta oli omansa, kaikessa imperiaalisessa uhossaan ja suurvaltasovinistisessa unelmassaan. - Anonyymi
Islamistinenkin valtio voi olla ihan siedettävä edelliseen, joukkohautoja rakentavaan Assadin hirmuhallintoon verrattuna.
https://yle.fi/a/74-20131919
Moisiin joukkoteloitusten määrään ei tainnut edes ISIS pystyä. - Anonyymi
Syyria tulevaisuus - Lähti Assadin mukana pois maasta.
Syyrian väkivaltainen juutalaistaminen tultaneen näkemään humanitaaristen katastrofien ryydittämänä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202790Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3472437Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262222Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o382204Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581798Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121332Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181329- 671200
- 551180
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?61153