Mitä kauhuja ja konkursseja uusi vuosi tuo tullessaan,yt neuvoottelut tuskinpa kriisi kunta tatusbon varma ja kuntaliitos kurikkaan alkaa Isojoki j,Teuva a Karijoki liitetään Kristiinan kaupunkiin
Kauhajoki 2025
Anonyymi-ap
91203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kauhistuttaa, että Vuoksin hallitus vastaa te-palveluista
He vastaavat ainoastaan pökälepalvelusta.
Ufot tulloo oletko valmis. https://rumble.com/v60i6iw-olemmeko-keskell-psykologista-operaatiota.html
Vaparien suunnitelma Mönkään Punaiset Betoni legot ovat hävinneet Citymarketin ovien läheltä. Oli tarkoitus antaa suojaa kun pakkorokotus alkaa ruokaa vastaan eli KORTTISI TOIMINTAA rajoitetaan vuosittaisten rokotuksiin pakottamisesksi. Ovat keksineet 300 utta mRNA rokotetta 4 vuodessa.
Kohtaanto-ongelma kärjistyy kun työnantajat ahnehtii ja kitsastelee ja kaikki kynnelle kykenevä työvoima lähtee muualle missä ansaitsee paremmin eikä kaikki ihmiset ole yhtä perseestä.
Joo firma toisensa perään lähtee tai tekee konkan n. Kauhajoki tervemenoa Kurikka tervetuloa ,jotta tälläisen sloaganin kuulin kylillä..
Pääsgäisiinpä kurikkaan, siellä osataan pitää taloutta hallinnassa. Eiköhän tuo ikh jossain välissä supistu tai siirry pois.
"Kauppojen, Kauhajoki. Elävä kauppapaikka"
Taitaa oikeampi slogan olla
"Kauhajoki - kun on lusikalla anettu, ei voi kauhalla vaatia."
Kauhalla ennettu ja kepulla tuhottu