Tuomioja oikeassa

Helsingin kaupunki tarjoaa juhla-aterioilla kaikenlaista kalaa,maan ja taivaan väliltä, ei lihaa.
Vaihtoehtoina kasviksia. Liha ei tapaa ketään, mutta kala on monille allergikoille hengenvaarallinen.
Tuomiojasta en tiedä, mutta hyvä kun nosti asian esille.
15196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tuoimioja luui olevansa venäjällä ,borssikeittoo ja se kinkku olis ollut 8 vuotias tatjaana

Äänestä
  • HUI!

    Äänestä

Hassua etä kun on itse ajamassa maata tiettyyn suuntaan niin moni on saanut huomata että jossain kohtaa tuleekin näpeille ja ne asiat koskee myös itseä.
Miksi tyypit luulee olevansa immuuneja ongelmille joita ovat ise aikaansaaneet ja aiheuttaneet?

Äänestä
  • kiitos moktar gubta

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    kiitos moktar gubta

    Ole hyvä kesäkurpitsa-ilmari.

    Äänestä

  • jeri1970 kirjoitti:

    Ole hyvä kesäkurpitsa-ilmari.

    Munakoisoako olisi pitänyt olla?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Munakoisoako olisi pitänyt olla?

    Muna"koiso" suussa ja kesäkurpitsa annelissa antaa ilmareille raukean olon.

    Äänestä

Melkoinen ulostulo hyvätuloiselta demarilta, Helsingissäkin köyhien ruokajonossa kasvaa ja niissä on jopa pieniä lapsia eikä kaikille edes riitä annettavaa, näitten jonojen nälkäisille kelpaisi kyllä kalatkin jotka eivät tälle kansanedustajalle ole mieleisiä vaikka saa ne maksuttomasti.

Äänestä

SDP TUOMIOJA PASKAANSA KAATUVA KALKKEUTUNUT VANHA HOMEROS PYSYS TUUSULANJÄRVEN RANNALLA MUMMON PERINTÖ MÖKILLÄÄN VAI EIKÖ OLE VARAA KULKEE KORSISAAREN DÖSÄLLÄ N 20 - 30 EKEE.

Äänestä

Luulisi jotta onkin omaa rahaa jolla ostaa lihaa. Vinkuun kun ei saa mielestään oikeaa tarjontaa.
Jote pääkiini ja hanki omalihasi. Onhan sullarahaa. Olet kuitenkin joniin pitkään nauttinut ilmaisia tarjouksi joten päätit niitä arvostella. Se kertoo sinun ahneudestasi..

Äänestä

Vihreiden aloitteesta siellä on porkkanoita ja kesäkurpitsaa...

Äänestä

Miten niin oikeassa? Miten tämä ihminen joka on syönyt ilmaisia ruokia kymmeniä vuosia on oikeus arvostella ruokaansa jaka oli ilmainen. Onhan hänellä hilloa maksaa omat lihansa. Jospa hän itse maksaisi tse kerrankin köyhille lihakeiton omastapussitaan. Onhanhän syönyt yhteiskunnan piikkiin hyvin hyvin paljon.
Mutta varmasti ei maksa. Vai valittaa miten on saanut ilman lihaa. Joten nyt vali vali hanki kenttäkeittöllinen lihakeittoa jossa on runsaasti lihaa. Joten lopeta ERKKI Teese älä itke ja valita.

Äänestä

Olisit lukenut koko tekstin,.........

Äänestä
  • Kyllä luin. Kuitenkin oli pahoillaan kunei ollut lihaa. Vai väitätkö vastaan?

    Äänestä

Punikit ajavat taas kaksilla rattailla.
Punikkinaiset haluavat porkkanaruokaa ja lakkoilevat partasuumöhömahaäijät haluavat lihaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Helsingin kaupunki tarjoaa juhla-aterioilla kaikenlaista kalaa,maan ja taivaan väliltä, ei lihaa.
Vaihtoehtoina kasviksia. Liha ei tapaa ketään, mutta kala on monille allergikoille hengenvaarallinen.
Tuomiojasta en tiedä, mutta hyvä kun nosti asian esille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu