Suomessa ollaan menossa huonompaan suuntaan ihmisoikeuksien suhteen. Mutta mikä onkaan tilanne eläinten oikeuksien suhteen ?
Taitaa olla vielä huonompi. Ainakin kun katselee poliisikoiria, joita retuutetaan kaulapannoista ja pidetään tilanteissa, joissa koirat selvästi ovat epämukavuusalueellaan , niinkuin esim Itsenäisyyspäivän mielenosoituksessa. Oliko koirat koulutettu olemaan suurissa ihmisjoukoissa, koska ne näyttivät pelokkailta ja halusivat selvästi pois tilanteesta ? Poliisilla oli ilmeisesti tarkoitus peloitella mielenosoittajia, ei omia koiriaan ?
Ihmisoikeudet ja eläinten oikeudet
4
274
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen rohkeat poliisit ja pelokkaat koirat !
- Anonyymi
Kun ohjaaja , tässä tapauksessa poliisi pelkää, niin eikös se koira aisti sen, ja
alkaa pelätä ? - Anonyymi
Suomen pelkäävät poliisit. Osa kantaa paukkurautaa myös vapaa-ajalla kapakoissa ja osa retuuttaa koira raukkaansa tilanteisiin, joihin koiraa ei ole koulutettu.
- Anonyymi
Esim.jouluna tapetaan miljoonia viattomia possuja.Ja silti ihmiset kutsuvat sitä rauhan ja rakkauden juhlaksi.Eli ihmiset eivät osaa olla tappamatta edes yhtä päivää vuodessa.Se kertoo enemmän kuin tuhat sanaa. Ihmisillä ei ole moraalia juuri yhtään,mutta siitä huolimatta ihmiset kulkevat nokka pystyssä ja kuvittelevat olevansa hyviä tyyppejä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad971615- 541083
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4201031- 166952
- 57782
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126762- 51698
- 79680
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38655- 57651