Ihmisoikeudet ja eläinten oikeudet

Anonyymi-ap

Suomessa ollaan menossa huonompaan suuntaan ihmisoikeuksien suhteen. Mutta mikä onkaan tilanne eläinten oikeuksien suhteen ?
Taitaa olla vielä huonompi. Ainakin kun katselee poliisikoiria, joita retuutetaan kaulapannoista ja pidetään tilanteissa, joissa koirat selvästi ovat epämukavuusalueellaan , niinkuin esim Itsenäisyyspäivän mielenosoituksessa. Oliko koirat koulutettu olemaan suurissa ihmisjoukoissa, koska ne näyttivät pelokkailta ja halusivat selvästi pois tilanteesta ? Poliisilla oli ilmeisesti tarkoitus peloitella mielenosoittajia, ei omia koiriaan ?

4

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen rohkeat poliisit ja pelokkaat koirat !

    • Anonyymi

      Kun ohjaaja , tässä tapauksessa poliisi pelkää, niin eikös se koira aisti sen, ja
      alkaa pelätä ?

    • Anonyymi

      Suomen pelkäävät poliisit. Osa kantaa paukkurautaa myös vapaa-ajalla kapakoissa ja osa retuuttaa koira raukkaansa tilanteisiin, joihin koiraa ei ole koulutettu.

    • Anonyymi

      Esim.jouluna tapetaan miljoonia viattomia possuja.Ja silti ihmiset kutsuvat sitä rauhan ja rakkauden juhlaksi.Eli ihmiset eivät osaa olla tappamatta edes yhtä päivää vuodessa.Se kertoo enemmän kuin tuhat sanaa. Ihmisillä ei ole moraalia juuri yhtään,mutta siitä huolimatta ihmiset kulkevat nokka pystyssä ja kuvittelevat olevansa hyviä tyyppejä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      97
      1615
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      420
      1031
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      952
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      762
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      79
      680
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      655
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    Aihe