Muut suomalaiset ei sitä ihannoi.
Venäjä on persujen luvattu maa
Anonyymi-ap
181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Vihervassarit ovat todellisia putinisteja, eivät PS:t. EU.ssakin vas. Anderssonin porukka on lyöttäytynyt Venäjään ihannoivaan ryhmään.
Siihen asti, kun Venäjän ja Putinin kanssa pystyi normaalisti toimimaan, silloin kannatti niin tehdä se oli Suomen etu ja yleensäkin naapurisopu on hyvä asia eikä huono eikä verta kannata turhaan kerjätä nenästä uhmaamalla isoa naapuria, jos se on mahdollista. Se on Suomen ja suomalaisten etu. Sen jälkeen, kun Venäjä ja Putin alkoi hyökätä itsenäisiin maihin, ottaa niistä paloja, Venäjästä tuli uhka Suomelle ja silloin täytyy siihen reagoida ja siksi liityttiin Natoon. Tuossakin asiassa viherpunavassari pysyyy vain aatteessaan, ei välitä Suomen ja suomalaisten puolustamisesta ja oli Natoa vastaan. Viherpunavassaria jarraa aate ja se estää puolustamasta yleensäkään missään Suomea ja suomalaisia.
Viherpunavassareille on vain aate tärkeä, ei koskaan Suomen ja suomalaisten etu. Se näkyy itäraja kysymyksessä, se näkyy maahanmuuttopolitiikassa ja Venäjään suhtautumisessa. Viherpunavassareilla menee aate aina oman maan ja kansan edun edelle.