Kun Trump on ottanut Venäjää myötäilevän kannan sodassa.Trump ymmärtää Venäjän
hyökkäyssodan tärkeyden Venäjälle?
hyökkäyssodan tärkeyden Venäjälle?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Trump kohta tanssii Putinin tahtiin vai ettei Ukraina saisi puolustautua eliminoimalla sinne ammuttuja ohjuksia vastaan on muuten hullua Venäjä saa tehdä mitä haluaa muut ei
Trump vieraili Venäjällä ensimmäisen kerran 1987, mikä oli ilmeisesti Venäjän dipolomaattien (ja KGB:n) järjestämä. Ollaan spekuloitu, josko Trumpille oltaisiin tehty silloin vakio kohtelu - pari luksus-huoraa videoituun hotellihuoneeseen, jotta saadaan materiaalia tulevaa vaikuttamista varten. Trump on ollutkin yllättävän Venäjä-myönteinen ja viime kaudella kongressi näki tarpeelliseksi sitoa hänen kätensä, jottei hän voi hellentää Venäjää vastaan asetettuja sanktioita.
Noh näitä voi spekuloida, mutta Trump tykkää diktaattoreista ja hänet on helppo lahjoa luksuksella, mairitteluilla, mammonalla ja kaveeraamisella.
Odotamme jännittyneenä osoittaako Trump pelimiehen elkeitä ja painostaa Venäjää sekä Ukrainaa rauhaan - vai tulemmeko näkemään kuinka tämä pelle tanssii Putinin talutushihnassa. Veikkaisin, että mennään enemmän jälkeisellä vaihtoehdolla kuin ensimmäisellä.
https://www.politico.com/magazine/story/2017/11/19/trump-first-moscow-trip-215842/
Kuten hyvin tiedettiin niin Trump on Putinin mies. Aloitti jo nyt Venäjän etujen ajamisen ja Ukrainan haukkumisen.
Jenkkeihin tulee kohta Venäjän valitsema ja kannattama presidentti.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/60223275-bdd3-456a-8b78-08f2f64755b7
Trump on Kremlin asialla ja Venäjän miehiä, puhdasverinen putinisti.
Kreml saa oman miehensä USA:n presidentiksi.
Tätähän persut kiivaasti kannattivat. Persut aina Kremlin asialla.