Jenkeissä ollut meneillään jo muutaman päivän ajan mielenkiintoinen tilanne. Taivaalla nähty lukuisia valopalloja jotka liikkuvat uskomattomilla tavoilla, sekä niitä jahtaamassa armeijan dronet. Hallitus ei suostu kertomaan mitään edes droneista tai saati sitten niistä toisista, ja salailevat sekä valehtelevat minkä ehtivät.
En mikään foliohattu ole, mutta olen seurannut aihetta ja on kyllä mielenkiintoista. Videoita on runsaasti, ja mikä muu sen kansan raivostuttaneen salailun voisi aiheuttaa kuin juuri ns. ufot? Kuitenkin miljoonat siellä jo niitä nähnyt, mutta viranomaiset väittää että ette te mitään näe ja samaa mantraa jauhettu uutisissa päivätolkulla.
Yhdysvalloissa ufo-invaasio?
40
543
Vastaukset
- Anonyymi
voi vittu steffe.
Ääjh.... tuo nyt on niin tyhmä juttu kun voi olla, ja uppoaa vaan amerikkalaisiin, tai siis noin 50%tiin niistä... (demokrt.)
Eivät ole valopalloja, kamera ei vaan tarkentunut niihin kunnolla, ts. eivät osaa tarkentaa linssiä kohteeseen.
Ne on valtion omia droneja, salaisen palvelun tai armeijan, ehkä "navy", kun olivat lentäneet merelle, siellä varmaan tukialus.
Kuulemma tutkivat radioaktiivisuutta, epäilevät että jostian on kadonnut ydinase...eivät halua paniikkia aikaiseksi. Tai oliko se että joku ulkomaan taho olisi mukamas tuonut ydinaseen sinne new yorkin alueelle, mutta luultavasi se on vaan niitten omia pommeja.
Joku väitti että ovat kiinalaisten droneja tms. Ei minkään vieraan vallan lentolaitteet lentele kaupunkien yllä ja viranomaiset vaan katselevat vierestä ja sanovat ettei niistä ole mitään vaaraa.- Anonyymi
Aivan
- Anonyymi
Pienet lentoaluksilla lentelevät kinkit voi aina luottaa siihen että Papa Joe KUORSAAAAAAA
- Anonyymi
Valehtelette. Viranomaisethan nimenomaan ovat kertoneet, että drooneja on ja ovat pyytäneet tekemään niistä ilmoituksia poliisille. Paikoitellen on julistettu lentokieltoalueitakin.
- Anonyymi
Jotkut niistä on kuulemma auton kokoisia ja jättää siviilidronen vaivatta jälkeensä
Sheriffi lähetti dronensa mystisten ilma-alusten perään – seuraavaksi tapahtui jotain outoa
"Ocean Countyn piirikunnan sheriffi Michael Mastonardy kertoo johtamiensa poliisivoimien lähettäneen oman dronensa mystisten ilma-alusten perään sen jälkeen, kun yksi hänen alaisistaan kertoi nähneensä peräti 50 dronen lentäneen Atlantin valtamereltä New Jerseyn rannikkoa kohti. Asiasta kertoo brittilehti Daily Mail.
Dronet ovat miehittämättömiä ilma-aluksia.
Sheriffi Mastonardy kertoo laittaneensa ”teollista luokkaa” olleen dronensa seuraamaan yhtä mysteerialuksista.
Mysteerialus kuitenkin karisti sheriffin laatudronen kannoiltaan vaivatta, Mastonardy kertoo."
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010902478.html - Anonyymi
Jos laite näyttää ihmisen tekemältä, ääntelee kuin ihmisen tekemään ja käyttäytyy kuin ihmisen tekemä, niin se on ihmisen tekemä.
- Anonyymi
Oletko katsonut niitä videoita? VALTAVAN kokoisia tavallinen drone ei näkyisi tuon kokoisena
Anonyymi kirjoitti:
Oletko katsonut niitä videoita? VALTAVAN kokoisia tavallinen drone ei näkyisi tuon kokoisena
Ei kukaan ole väittänytkään että ne olisivat "tavallisia" droneja, vaan valtion/salaisen palvelun/merivoimien droneja, jotka maksaa 100 000 dollarista ylöspäin. Ja ovat tosiaan pienen auton kokoisia, tai pienen lentokoneen kokoisia.
Usassa on nyt juuri tilanne päällä, pommiuhka. Maahan salakuljetettu ydinase, mukamas, en oikein jaksa uskoa että olisi edes mahdollista. Omia ovat.
- Anonyymi
Demareiden tekosia
- Anonyymi
Kaikilla ei ymmärrys riitä universumin laajuuteen.
Psyyke hajoaa jos onkin tyhmää ihmistä kehittyneempää elämää jossakin.
Pysyy pää paremmin kasassa kun kieltää sen mitä ei ymmärrä 😀 - Anonyymi
Kyseessä ilmeisesti tarkoituksella tehty lavastus, jolla yritetään pelotella tavallisia amerikkalaisia kadunmiehiä ja saada yleinen hyväksyntä sille, että maahan julistetaan hätätila ja sen varjolla estetään Trump astumasta virkaansa.
- Anonyymi
Liian sekopäistä huuhaata ollakseen totta.
- Anonyymi
Ei lavastus, vaan todennäköistä jatkumoa sille tapahtumasarjalle josta medioissakin kerrottiin "outoina maailmanlaajuisina taivaalta kuuluvina ääninä". Mutta mikä on näiden ilmiöiden syy ja tarkoitus?
- Anonyymi
Naulan kantaan.
- Anonyymi
Taitaa olla kuvittelua.
- Anonyymi
Nyrkkeilijälle tuli kehässä ns. vastapalloon, sen jälkeen hän näki valopalloja
- Anonyymi
Todennäköisesti on valtioiden hallitusten omia touhuja ja sekoitetaan taas ihmisten mieliä ja ajetaan erinäisiä agendoja?
- Anonyymi
Jenkkien erikoisalaa. Muualla maailmassa tuollaista ei juuri tapahdu.
- Anonyymi
Maailmanlopun merkkejä
- Anonyymi
Ovat.
- Anonyymi
Ei sen kummempaa kuin että Amazon toimittaa droneilla ihmisten tilaamia joululahjoja ja näin iso numero siitä nyt tehty.
- Anonyymi
Kerroin puolenvuosikytä ETUkäteen aina kuvioista; että myrkkypiikkiylikuolleisuudet, ven, kinuskit, sitten nälkä ja lopuksi tämä;
Independence Day 1996-vuoden Will Smithin InRealLife-versio pyrkii likvidoimaan ihmiskunnan sekä jopa itse luomakunnankin, megalomaniasta ja KATEUDESTA Luojaa ja Luojan"laista" täydellistyvää ihmistä kohtaan.
Meni Finskilä-periferoissa yli hilseen niin, että klassiset letkajenkatkin jopa soi korvien väleissä. - Anonyymi
Ufot singahtelee sinne ja tänne ja näyttävät maanpäälisille sotatouhoille, miten se käypi maapallon valloitus. Ilman ensimmäistäkään viikkojen neuvottelua ja kokoontumista Naton päämajassa taikka Brysselissä.
- Anonyymi
Eiköhän ne ole Kiinan niinkuin valkoiset rätti-ilmapallotkin. Jos niihin ladattu jotain atomiainetta ja sitten kun ammutaan alas leviää joku ympäristömyrkky.
- Anonyymi
Miks ne ei lennä venäjällä tai kiinassa?
- Anonyymi
"Droneja" lentelee kaikilla mantereilla, mutta media ei kerro asioista. Tässä on USA:n viranomaisten lausunto, jossa myönnetään mielenkiintoisia asioita koko maailmaan liittyen. Kerry Cassidy lukee lausunnon läpi ja avaa siinä myönnettyjä asioita laajemmin ja niiden taustoja.
https://rumble.com/v60e22b-kerry-cassidy-video-blog-drones-uap-ufo-militaryor-alien-or-both.html
Tämä on osa sitä odotettua disclousurea ufoista ja aliens'eista. Keiden kanssa Suomen viranomaiset ovat tehneet yhteistyösopimuksen? - Anonyymi
Ei siellä jahtaa mitkään viranomaisten dronet mitään ne vain VAHTAA tilannetta maassa
- Anonyymi
Valo-olentoja jos ovat niin ovat aineettomia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valo-olentoja jos ovat niin ovat aineettomia
Valoesitys mereltä on vain valoesitys.
- Anonyymi
AIkamoinen banaanivaltio kun eivät saa selvitettyä mikä ja ketkä siellä lentelee....kyllä muuten kehutaan olevan tekniikan huippuja ja edelläkäviöitä, mm satelliitit kuvaa terroristia aavikkolla meterin tarkkuudella....
- Anonyymi
Syntyvyys asiaa
https://imgur.com/a/iiVJgOI - Anonyymi
Niitä kutsutaan lentokoneiksi, joissa on valot.
- Anonyymi
Kannettava ydinase on kuulemma hukassa.
Epätoivoisesti etsivät. - Anonyymi
Lisää ET-droneista: https://www.youtube.com/watch?v=stKk4T6Mrfs
Niitä lentää kaikkialla maapallolla, mutta media pitää suurimman osan tiedoista piilossa hallitusten käskystä.
Tässä jaksossa Farsight ET Board Metting'ssä on tällä kertaa mukana 2 ET:tä näkymättömänä, ja edellisessä kokouksessa kerrottiin miksi.
Katsokaa edellisiä jaksoja, joissa kerrottiin 14.12. kokouksessa, että 18.12. ET:t alkavat
lentää laitteillaan, ilman näkymättömäksi tekevää naamiointia. Ja niinhän tapahtuikin.
Tässä kokouksessa julkaistiin tietoa, mitä on tulossa seuraavaksi. - Anonyymi
Siellä on kymmeniä miljoonia asehulluja on se perkele ihme, että yhtään ufoa ei ole saatu alas autotallissa tutkittavaksi.
- Anonyymi
Belgian ja USAn hävittäjät ovat ampuneet vaan ei kummassakaan tapauksessa muuta kuin hämmentynyt lentäjä joka ihmetteli minne ohjukset hävisivät.
On julkistettu ja löytyy dokumentteja kun etsii.
Taitaa ihmiskunta olla kaukana kehityksessä perässä ja tyhmempää kun aletaan ampua kohdetta jota ei edes ymmärretä ja ei osoita uhkaa.
Suuri osa ihmisistä pelkää asiaa jota ei ymmärrä.
- Anonyymi
Kai niitä nyt on jo noita emp-kanuunoitakin. Kun sota taas avittaa teknologista kehitystä. Että tulisi ihmehärveli alas kuin tähden lento. Jos olisi maanpäällistä tekoa.
- Anonyymi
Ei kai tuossa mitään ihmettelemistä jos haluaisivatkin tahot ravistella sotahaukkojen lintukotoa. https://youtu.be/6xDlE3MQEyw?si=vf-ROTtNZVryn41G
- Anonyymi
Eipä Suomessakaan media oo kuullu ei nähny jenkkien ufoista🙈🙉🙊
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1066756KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3786387Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei613198Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521132689Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082330- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro201677Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341495Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247