Täällä ihmetellään bensan hintoja.

Ukrainassa ja jokin vuosi sitten 40senttiä litra. Nyt kun siellä on pulaa bensiinistä on litrahinta 1.40 euroa..😂
https://www.is.fi/autot/art-2000010906142.html
1123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yhdysvalloissa US&A (borat) bensalitra on n. 60 centtiä.

Ei muuta kuin monien kaipaamat täydet imperialismit Suomellekin päälle niin kyllähän alkaa sitten bensanhintakin tippua. Minä en tätä todellakaan suosittele, mutta Suomen res. 870k sotilaallahan saa Norjan öljyt ja öljyrahaston Suomeksi +- alta aikayksikön. Kun maailma anarkisoitui - ja Suomelle piti saada Tukholman Profetiassa muutakin kuin BIS (IMF&WB) lainaa.

Mutta nuo ovat tyhmyyksiä - ja realiteetit erikseen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukrainassa ja jokin vuosi sitten 40senttiä litra. Nyt kun siellä on pulaa bensiinistä on litrahinta 1.40 euroa..😂
https://www.is.fi/autot/art-2000010906142.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu