mutta keppikin lensi
voi kyllä kysyä miksi keihäänheittäjä tekee 2 käden liikettä kun heitto tapahtuu 1 KÄDELLÄ?
Sitä toista puolta pitäisi enemmän vahvistaa yksistään ja ylimääräistä liikkuvuutta olkapää seudulle kehittää, vaikka se olisikin epäsuhtainen vasempaan nähden, tulos paranisi ja terveys kestäisi siten paremmin.
Sitten kun ura loppuu, jää terveenä pois ja keho tasapainottuu , sitten treenaa 2 käden liikkeitä vain kun ei heitä keppiä enää.
https://www.is.fi/yleisurheilu/art-2000010907126.html
Seppo repi aikoinaan liikaa kuten ronn coleman
6
119
Vastaukset
- Anonyymi
sama kun esim. kädenvääntäjät treenaa vain sitä toista kättä, ja epäsuhtaista on mutta sitten vääntää paremmin
- Anonyymi
Onkohan ihmisen vääntömomentti (torque) mitä suuruusluokkaa..? 100 Nm..?
- Anonyymi
nykyää treenattu väärin , se toisen puolen turha voima on pois heitosta monta metriä vähintään, jopa kymmenen tai enemmän, se pakistan mies varmaan treenannut vain toista puolta kun ei tarvinnut rätkähtää mahallaan kovaa maata vasten? pysähtyi ja täysin suorana seisoi, keppi lensi kymmenen metriä pitemmälle kuin muilla ja suomen maahan kaatujilla
- Anonyymi
tuoa ihmettelen, samoin ku pesäpallo maaha rätkähtämistä, miten keho voi kestää kivikovaa sora maata vasten siinä hyppäämisen?
kuka semmoista pskaa kattoo ku pesäpallo? sukurutsattuja vammasia? Anonyymi kirjoitti:
tuoa ihmettelen, samoin ku pesäpallo maaha rätkähtämistä, miten keho voi kestää kivikovaa sora maata vasten siinä hyppäämisen?
kuka semmoista pskaa kattoo ku pesäpallo? sukurutsattuja vammasia?Älä muuta sano -menin kerran katsomaan, kun pyydettiin...mikä helekutin idea tuossa pallonhakkaamisessa mahaliukuineen on.. ??
- Anonyymi
Nykyyinen me on kuitenkin heitetty niin että heittäjä kaatui tämä pakistanin ihme miehen ennäyts on vielä 6 metriä jäljessä tätä kaaduttua me heittoa ehkä hänen kannatas kokeilla myös kaatua jos tulis me.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518244KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4287313Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei703769Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521483452Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092924Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään502463- 1261976
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv351639Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811490