Mutta oma vika, eikö?
Ne oikeasti tekee kokoomuslaista politiikkaa, sitä, joka puolustaa niiden etua, joilla on kaikkea enemmän kuin tarpeeksi
PS on populisteja, niitten puolella aina, josta enemmän pisteitä kertyy.
Anarkisteja ja haaveita yksinvallasta.
Tarjoudun palvelukseen, mitä voin tehdä?
Ne oikeasti tekee kokoomuslaista politiikkaa, sitä, joka puolustaa niiden etua, joilla on kaikkea enemmän kuin tarpeeksi
PS on populisteja, niitten puolella aina, josta enemmän pisteitä kertyy.
Anarkisteja ja haaveita yksinvallasta.
Tarjoudun palvelukseen, mitä voin tehdä?
Vastaukset 60
Vanhimmat
Vuodesta 2000- ja taas.. maailman loppuun.
joku lahko menee lakkoon..ottakaa meidät kortistosta töihin
Onko pakko haukkua hallitusta jos ne karsii entisen hallituksen mielihalumenoja?
Älä viitsi persuilla.
Haitallinen maahanmuutto maksaa viitisen miljardia euroa vuodessa vähintään. Tämä ei ole persujen aikaansaannosta. Se on punikkien.
Perskokkare hallitus roudannut matuja maahan satoja tuhansia, pelkästään syksyllä 2015., 35000 matua. ,armeija auttoi matujen laukkujen kantamisessakin suomeen. oikari hallituksen käskystä
...persu myy, kuitenkaan persettä
Sinä olet onnellinen siitä asiasta kun soinilaiset suvakit salli yhdessä kepuleiden ja kokkareiden kanssa tämän vyöryn.
Kukaan Suomessa ei ole syyllinen maailman sotiin, no ilmastonmutokseen ok,mutta pieni tekijö maailmanlaajuisesti. Kuka hullu syyttää jotain Suomen pikkupuoluetta maailman katastrofeista?
Hmm, kai persu. Jolla ei oe tietoa, ei osaamista, mutta osaa syyttää maahanmuuttajia joka ongelmasta.
Et suinkaan ole haitallisen maahanmuuton vastustaja.
Koska vihervassuille kansojen vaihto on henki ja elämä.
Siinä ei yksi sinänsä valtava vyöry meinaa mitään kokonaisuudessa.
Henkilö joka ei sen vertaa osaa seurata mitä politiikassa tapahtuu että ei ymmärrä että tämän kaiken paskan sai aikaan Marinin hallitus, niin silloin kannattaa pitää mölyt mahassa! Nyky hallituksella ei ole mahdollista toteuttaa omaa ohjelmaa koska he kävelivät Marinin hallituksen miinaan ja yrittävät korjata tilannetta! SDP harjoittaa paskaa politikkaa jättämällä todella huonon perinnön tulevalle hallitukselle ja ihan vain polittisten irtopisteiden vuoksi Suomalaisten kustannuksella
Ei tässä maahanmuuttajia syytetty vaan vihervassuja. Tottakai jos ihmiselle tarjotaan elatus jossain maassa, ihminen menee sinne.
Ikuinen elätys vieläpä.
Maahan tulee eniten porukkaa jonka uskonnollinen vakaumus kieltää kotoutumisen tänne. Nämä ovat pelkästään menoerä valtiolle.
Sairaaloistaan itkeneiden, kokoomusta ja persuja äänestäneiden kannattaisi nyt miettiä mitä tuli äänestettyä, koska sitä saa mitä tilaa.
Jos äänestit kokoomusta tai persuja, niin sinulla ei ole oikeutta valittaa sairaalan päivystyksen alasajosta. Sinä olet itse äänestänyt sen lopettamisen puolesta.
Lisään edelliseeni: Kiitos ääliömäisen marinin hallituksen velanoton. Festarieille 5050550055050 euron sakko kun sen takia marin itsensä nolasi, velat tulivatm aallemme
uniper
Sysipaskat roskaamisjuhlat vaihdettvat SUVISEUROIHIN ja raamattupiireihin
, koska sitä saa mitä tilaa. Ei enää pääministereitä kännissä tai puolisotaan eroamaan
kun Suviseuroja olla vaan saa
Jeesus on Herra
Jotain on voitava tehdä!
Paras mitä voit on toki myös hankalinta: ole hiljaa.
Enhän minä valitakaan, en oo niitä yöpäivystyksiä tarvinnut ikinä.
Juuri näin.
Viime hallituskaudella oppositiossa olleet porvaripuolueet kannattivat valtion lisävelanottoa ja kokoomus vaati kopa enemmän velanottoa valtiolle yritystukia varten, Kokoomus Orpon porvarihallitus eli kokoomus, PS, KD ja Rkp jatkaa velanottoa Suomen valtiolle.
SAK VENYTTI persettään merkki vaatteessa kun muilla ei ollut töitä tai rahaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8bc91803-cfc0-489b-95cc-413e91dcc41f
Kuka tarvitsee tuollasiia sikoja kun lennot peruttiin jonkun liiton hallituksen takia
liput on kyllä maksettu saatanan runkkarit
t. avaaja
Kohta jää koneet huoltamatta, kun lentäjillä ei oo mitää vastuuta.
Tarjoudun palvelukseen, mitä voin tehdä?
Lakkovahdit judolla hankeen ja ovet/portit auki. Bussi 48 kulee aina ei ne edessä rääkyvät suohomot "lakkovahti" liinoineen minua estele
kansa, tarvisee bussia 48
t.avaaja
Avaajan mielestä ongelmasi ovat marginaalisia. Hih!
Nyt kai puhutaan siitä yhtenäisyydestä, jota uhkatilanteessa maa vaatii?
Siitä. että ketään ei jätetä?
Silloin kun kaikkia tarvitaan. Kuulutko joukkoon?
Kokoomuslainen politiikka on itse asiassa metitokratiaa.
Väite että se on niiden etu joilla jo on kaikkea pitää siltä osin paikkansa, että ne joilla on jo kaikkea ovat yleensä itse sen aikaansaaneet.
Tässä mielessä holhoamista ja tuki-paapomista itkevä vasuri ei kokoomuksen politiikasta eturivissä hyödy - ja sekös vasuria kismittää.
Toki hihat käärimällä vasurikin hyötyisi, ihan niinkuin muutkin, mutta yleensä siihen ei vasuri ryhdy, vaan mieluummin käyttää nelinkertaisen energian valittamiseen ja lakkoiluun.
Ne on niitä elämän valintoja...
Kerro missä hiton työssä kääritään hihoja?
Eläinlääkäri inseminoidesdaan lehmää?
Jos on norsu, pitää kääriä kauluksetkin.
Hyvä hallitus! Jatkoon.
Tuo hallitus ansaitsisi päästä giljotiiniin.
Kysyisin perusteluita, mutta jo kommenttisi oli niin typerä, että menetin uskoni jo ennen kysymistä mahd. saamieni perusteluiden laatuun.
Kuka vassareita kaipaa? Minä ainakaan en.
Aloittaja voi tulla meille tyhjentämään ulkovessan alusen kun se on jäätynyt köntiksi, ehkä 2 euroo riittää palkaksi? T.Rikas kokoomussika
Saatoit maksaa vasurille liikaa, minkä ymmärrät vasta kun näet työn jäljen.
Baabel on murenemaan päin https://youtu.be/RxF556hDLj8?si=VFOBwwk_zD5u5aWv
Tosi hyvä hallitus ja paskin oppositio ikinä. Putte Possun nimipäivät.
Se nyt vaan on niin kun porvarihallitus tulee valtaan, niin pitäisi äänestäjänä tietää, mitä on luvassa.
Ainakin nuorena ihmisenä, jolla on tulevaisuus vielä edessä.
Huonoin hallitus sitten itsenäisyyden jälkeen, mutta aikaansaavin .Täys tuho.
Mistä näitä typeriä vasureita sikiää jotka täällä nyt pettyilee muka äänestämäänsä hallitukseen?
Onko tuommoiset urpot oikeesti myka äänestäneet nykyhallitusts ja nyt sitten itkee kun ei tajua mitä ja miksi tehdään?
Osuiko tässä nyt sokea kana jyvään, vai onko nää tyypit niin pihalla asioista - oikeesti?
Onko aloittajan sossupalkkio pienentynyt ? Vai mikä on peruste moitteeseen
Ei ole. Verotus on kiristynyt,ruoka on kalliimpaa. Mutta tykkään ihan perusaineista. Lapsenlapsen lakkiaisiin pääsin kyydillä. Sossusta en koskaan ole saanut mitään. Kerran kävin vinkumassa, kun lastamme ei hyväksytty kunnalliseen päivähoitoon. Kun toinen meistä kävi töissä ja minä opiskelin lainalla ( 300 mk/kk). Sieltä sanottiiin, että on niin paljon hakijoita, joilla ei ole yhtään tuloja. Ihmettelin kuinka ilman tuloja saa edes lapsen ruokittua. Sossu ei osannut vastata. Mekin aikuiset jaoimme maksalaatikon puoliksi. Yksityisellä hoito maksoi 500 mk/kk ja vuokra kaksiosta oli halpa,550 markkaa/kk. Mies tienasi verojen jälkeen pulttitehtaalla vähän yli tuhat euroa.
Syö hatullinen rehuja ja hyppää kaivoon. Parasta mitä voit antaa Suomelle.
Ei kai nyt kukaan ole niin tyhmä, että alkaa puolustamaan köyhiä. Mitäs hyötyä siitä on ?
Just noin.
Työ nostaa köyhän köyhyydestä.
Ja ei, sei ei ole valtion velvolliisuus vaan yksilön. Jokaisen on kannettava vastuu elämästään.
Mitä valtion velkaan tulee niin sitä on jokainen hallitus tehnyt. Aho-Viinasen hallitus on ainoa jolle nostan hattua, sillä oli otteet.
Ja miksi sitä velkaa otetaan? Sosialistivasemmistoammattiliitto on aina parkumassa ja lakossa jos ei jotain saa. Niinpä hallituspuolueet tekevät diilejä. Sinä saat tämän edun ja minä saan tämän edun. Niinpä velka kasvaa. Köyhät saavat tukea ja ja vastineeksi vauraat ja yritykset. Ja nämä sopimukset siirtyvät hallitukselta toiselle, mitään ei leikata kun kansa vastustaa eikä poliitikot uskalla tehdä mitään pelkona etteivät tule valituiksi seuraavalla kerralla. Tässä syy miksi velkaannumme eikä demokratia toimi.
Lisänsä veroihin ja valtion nouseviin kuluihin on jatkuva ja karmeasti kasvava byrokratia jonka hallitsemiseen tarvitaan kalliit kehitetyt ja ylläpidettävät tietokoneohjelmistot sekä holtiton määrä virkahenkilöitä.
Suomalaiset päättäjät ovat enimmäkseen saamattomia lapasia jotka eivät ota otetta ja laita leikkauksia kylmästi toimeen. Nykyhallitus edes yrittää jotain.
Ei siinä poru auta. Valtio on ajettu velkaseinään ja siitä ei selvitä kuin köyhtymällä ja vahvemman oikeudella. Tämä tarina on tosi.
Ei se vaikutus yleensä jää köyhiin. Jokainen ihminen on vuorollaan jossain, siinä raadokkaassa systeemissä.
Tyhmien äänestäjien vika. Olsivat miettineet mitä seuraa kun ahneita kapitalisteja ja tyhmiä populisteja äänestää.
Ei ole sinullekaan kauhalla annettu. Missä turvemajassa olet kasvanut?
Oikealla tiellä ollaan, otteet vielä hempeitä
JOKAINEN OTTAA IRTI SEN MINKÄ SAA, TYHMÄHÄN SE OLISI, JOS EI ÄLYÄISI.
ON PELIN HENKI.
PS oli populistinen puolue Soinin aikana, sen jälkeen Suomen populistisin puolue on olleet demarit.
Ei Sanna Marin ajatellut köyhiä, eikä nytkään.
Hölmöt äänestivät, vielä uudelleen.
Tarja Halonen toki ajatteli köyhiä, kävi katsomassa pitkiä ruokajonoja ja nauroi.
Mauno Koivisto sanoi, käyttävät liikaa sossun tukeja.
Kyllä tässä taisi käydä niin että vituiks meni hallitukselta koko homma! Mutta mistä parempi hallitus,keput ja vassarit on kans ryssinyt kunnolla! Puhetta on kaikilla enemmän kuin tekoja,sotet ja hyvinvointialueet oli suuri paska jo alunperin,hallinto syö liikaa rahaa ja muuhun se ei sitten riitäkkään.
Katala tuo marinin petos,,keräsi köyhiltä äännet,valehteli!
Sitten hylkäsi ,lähti sosialistien ,konnien, kanssa maailmaa kiertää.
Älkää köyhät olko lampaita.
Älkää uskoko Suomen valehtelevaa media..
Yrpolle ja ryssän kenraaleille kurkkumopo joululahjaksi.
Äänestitte mitä vaan, niin yleensä se on sitä samaa politiikkaa ja päälle eu. Sama rahasysteemi. Voi herätä ainakin ja keskustella somessa. Tammikuussa on pahoja tukileikkauksia tulossa monelle ja jatkuu. Kunpa ei. Ei kannata mennä lankaan taas kun tulee vaalit joskus ja ihmiset innoissaan vievät äänestyslappuja. Ehkä joku muu on ilon lähde kuin se. Oma asenne tietysti vaikuttaa, että suoko muille hyvää.
Ei tunnu missään, mitä te vasurit valitatte, oletteko köyhiä?
Jee