Maahanmuuton vastustajien kannatus on pysyvästi laskussa
Anonyymi-ap
2024-12-18 16:06:55
Yhteiskunta
Maahanmuutto
Kello käy, maahanmuuton vastustajien kannatus laskee
Moktar.Gubta
2024-12-18 10:03:55
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010908351.html
”Perussuomalaisten kannatus laski 0,6 prosenttiyksikköä ja on nyt 15,7 prosenttia. "
Hitaimmallekin ajattelijalle taitaa hitaasti valjeta totuus: tuuli on kääntynyt. Maahanmuuton vastustaminen ei lopulta ollutkaan se autuus ja onni, jolla ratkaistaan Suomen kaikki ongelmat ja noustaan samalla itse valtaan. Maahanmuuton vastustajien kannatus on pysyvästi laskussa – tuuli on kääntynyt.
Kansan tolkku enemmistö ymmärtää, että Suomi tarvitsee myös maahanmuuttajia, muuten tarpeellisetkin työt voivat jäädä tekemättä. Kansan tolkku enemmistä ymmärtää, että Lucia-neitona voi olla tummaihoinenkin tyttö, kunhan ihmisten välillä on valoa, iloa ja rakkautta. Kansan tolkku enemmistö ymmärtää senkin, että pelkällä vastustamisella ja järjettömällä nillityksellä ei tätä maata rakenneta, pitää myös tehdä rakentavia tekoja Suomen puolesta.
Tuuli on kääntynyt ja kello käy. Ajatteleva ihminen ymmärtää, että maahanmuuton vastustamisen ja nillittämisen aika on ohitse. On aika tehdä työtä.
Parhain terveisin, Moktar. ;)
Hitaimmallekin ajattelijalle taitaa hitaasti valjeta totuus-stop PS ja KOK
1
219
Vastaukset
- Anonyymi
Lopettaisit sinäkin tuon maahanmuuttovalheen levittämisen. Maahanmuutto ja pakolaisuus yhdistettiin tarkoituksella maahanmuutto -käsitteen alle, jotta voidaan orjallisesti noudattaa turvapaikkarallin sopimuksia ja jotta voidaan yliajaa pakolaiskiintiö. Näin pakolaisista tuli "maahanmuuttajia", vaikka kyseessä on siltikin turvapaikanhaku.
Kun kitiset, että vastustetaan maahanmuuttoa, te toisianne imitoivat kloonit levitätte aina samaa valhetta, että vastustetaan työperäistä maahanmuuttoa. Kuitenkin sinäkin tiedät, että kehitysmaista humanitaarisin perustein tänne rahdattava väestö ei työllisty siten kuin normaalisti työtä tekemään tulevat ulkomaalaiset.
Sinäkin tiedät miten kalliiksi tämä järjestelmä on tullut ja tulee vastaisuudessakin ja miten se lisää rikollisuutta ja turvattomuutta, mutta vaikenet tästä ideologisin perustein ja trollaukseenkin perustuvin syin. Joka tapauksessa tämä on se mitä vastustetaan, eli kehitysmaalaisten humanitaarinen maahantuonti, eli turvapaikkaralli. Kukaan ei vastusta ulkomaalaisen duunarin muuttoa Suomeen, jos sellaiselle on tarvetta, eikä omilta työmarkkinoilta löydy tekijää. Sen sijaan vastustetaan esim. ulkomailta rekrytoitavia terveydenhoitoalan duunareita, koska meillä on riittävästi resurssia omasta takaa niihin töihin. Ja ei, hoitoalalla ei ole työvoimapulaa, vaan alakanttiin asetettu hoitajamitoitus, sekä vuokravälitysfirmoissa jonoksi asti keikkalaisia. Hoitoalan "työvoimapula" on niin tökerö valhe, että ihmettelen, että poliitikotkin siitä jauhaa. Mutta ehkä se vaan on valehdeltava, mutta miksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk20210485Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi319789Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1788407Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html3047868Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1896714Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k906123Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j675956Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit85342Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1034997Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?304559