Vai pitäisikö sanoa, että persujen taas hajotessa rotat jäävät siihen laivaan Purraansa ylistämään viimeiseen saakka?
😁😁😁
😁😁😁
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Avohaava on auennut....
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18748538/purralla-kohta-hatatila-paalla-pohjanmaan-persut-ottavat-ritolat-puolueesta-jamsan-sotkut-jne-
No sitten vaan veroja perään kunnolla. Jos ei halua parantaa taloutta niin otetaan tarvittavat rahat sitten muuten. Tyhmiä vasemmistolaisia.
Verotushan on kymmeneen vuoteen ankarimmillaan nyt, kun verokriittiset persut on sähläämässä hallituksessa. Purra syyttää muita himoverottajiksi, mutta olisiko syytä katsoa peiliin? Vai särkyykö peilikin sen rumuuden edessä?
Mitä hampurilaisbaarin myyjä valtion taloudesta tajuaa?
Hallapurralaisten propagandamaalitus näyttää alkaneen, kun puolueesta eronneita nimitellään jo "tyhmiksi vasemmistolaisiksi".
Menepäs sanomaan tuo sinne Pohjanmaalle. Voi olla että katto ja lattia muuttaisivat hetkeksi aikaa paikkojaan kohdallasi...
Onpa sinulla asiat huonosti. Otan osaa.
Kiitos.
Mutta ei asiat koskaan niin huonosti ole ettei persut saisi niitä sotkettua vieläkin pahemmiksi. Jos ne vain saa tilaisuuden, ne nakertaa rotan lailla yhteiskunnan rakenteita. Rotat.
Jotenkin osuvasti natsisilmät Purralla uusimmassa maalauksessa.
Itse olen lopettanut työnteon, ettei tarvitse pummeja elättää. Elelen kaikessa rauhassa säästöilläni. Vaatimattomasti, mutta onnellisena.
Jotkut taas pakertaa katkerina persuina vielä eläkeiässäkin jossain nyrkkipajassa yrittäjätittelillä.
Otan osaa jos sinulla on nyrkkipaja. Katkera ei kannata olla. Jokainen on oman onnensa seppä. Nyrkkipajasta nämäkin säästöt ovat kotoisin.
Zanna rotta Marinojevitz jätti uppoavan laivan, johon itse porasi reiän. Silti hullut palvoo rottaa.