Kyllä lähtee
26-vuotias mies yritti raiskata naisia Vantaalla – Jäi kiinni uimavalvojan ansiosta
Ammar Ahmad Mohammad Alaini, 26, seurasi yksin kotiinsa kävelleitä naisia Vantaan Myyrmäessä kuluvan vuoden kesällä.
Hän hyökkäsi naisten kimppuun ja koetti raiskata heidät. Naiset pelastautuivat huutamalla ja riuhtomalla itsensä miehen otteesta.
Itä-Uudenmaan käräjäoikeus on tuominnut miehen nyt 2,5 vuoden mittaiseen vankeusrangaistukseen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b01efc64-7d7f-4edd-8762-5231d1380643
Kulttuuri elää ja voi hyvin
26-vuotias mies yritti raiskata naisia Vantaalla – Jäi kiinni uimavalvojan ansiosta
Ammar Ahmad Mohammad Alaini, 26, seurasi yksin kotiinsa kävelleitä naisia Vantaan Myyrmäessä kuluvan vuoden kesällä.
Hän hyökkäsi naisten kimppuun ja koetti raiskata heidät. Naiset pelastautuivat huutamalla ja riuhtomalla itsensä miehen otteesta.
Itä-Uudenmaan käräjäoikeus on tuominnut miehen nyt 2,5 vuoden mittaiseen vankeusrangaistukseen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b01efc64-7d7f-4edd-8762-5231d1380643
Kulttuuri elää ja voi hyvin
Vastaukset 39
Vanhimmat
Ullatus!
Mikä ullatus? Vantaa on kultuuri kaupunki.
Castron malli näkyy jo kaikkialla. Mallin mukaisesti useat maat ovat tyhjentäneet vankilat ja mielisairaalat lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois omasta maastaan.
Malli on saanut nimensä, kun Kuuba tyhjensi vankilat ja hullujenhuoneet yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta. Näin saadaan roskaväki pois omasta maasta tuhoamaan muiden maiden turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut vastaanotetaan. Se on tehokasta hybridivaikuttamista, jonka avulla tuhotaan länsimaalaista taloutta ja kulttuuria.
Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa oleskelumaassa keskenään. Näin heikennetään maan hallintoa ja hyvinvointia pysyvästi. Osa lähetetyistä matuista on valittu soluttautumaan hallintoon, jolloin vastaanottomaan tuhoaminen on tehokkaampaa.
Suomi on nyt ollut yhtenä vastaanottajamaana, joka rapautuu hybridihyökkäyksien vuoksi hiljalleen. Venäjä käytti menetelmää, kunnes raja suljettiin.
A.Stubb . Yhdessä ?
Lisärahoitusta tarvitaan kulttuurille! Alas leikkaukset! Kulttuurin pitää kukoistaa tai muuten ihmiset näivettyy!
Miksi naiset pyrki pelastautumaan? Hehän ovat hyvin todennäköisesti Sdp:n äänestäjiä ja siten toivoneet Ruotsin mallia eli mm joukkoraiskauksia Suomeenkin. Miksi he nyt sitten karkasivat, kun unelma oli toteutumassa?
Nuorille naisille Aurinkorannikolle muuttokielto ?
Kaikki esim. Trafin aurinkorannikon nuoret naiset palatkoon takaisin suomeen
Jakamaan tänne jääneiden nuorten naisten vaarojen väistelyä .
Luin juuri, että viime vuosikymmeninä Ruotsista on entisen kansankodin sijaan tullut upporikkaitten paratiisi.
Kokoomus ja persut haluavat juuri tuon Ruotsin mallin tännekin. Jos sen ohessa saamme niitä joukkoraiskauksia, se on pieni hinta noin ylevästä saavutuksesta.
Viime vuosikymmeninä Ruotsissa on ollut vallassa sosiaalidemokraatit. He ovat siis halunneet Ruotsista upporikkaiden paratiisin, raiskausten ohella.
Ei ole samalla lailla olleet yksinään vallassa kuin aikaisemmin. Kompromissit porvarien kanssa on olleet kovia
Ja kulttuuripalkinnon saa...?
Kivoja pelihetkiä ja maahanmuutto kulttuuria
Kuten eräs politiikko hiljan lausui
Mohammad ei vieraillut moskeijan naisten puolella? Ei. Toki näin. Jep jep.
Vasemmisto vihreiden mielestä tämä on vain voimannuttavaa kulttuurin värinää jota pitää ihannoida.
Hänestä en tiedä mistä on mutta. Somaaliyhteisö sai 50 000 euroa joululahja rahaa eduskunnasta.
Sillä saa paljon astaloita
Olen aina sanonut että näitä aliapinoita olisi hyvä surmata järjestelmällisesti.
Mielipuoli. Olen aina sanonut että suominaisille pitää antaa keppiä järjestelmällisesti.
Punavihreitä harmittaa ettei kyennyt raiskaamaan ketään.
tyypillinen "nykyvantaalainen", kiitos hyysärivihervassareiden, noitahan Suomi tarvitsee..
Onko tämä nyt sitä kaahiaa rässismiä mitä nämä muumaat kuulema kokevat tässä maassa? Ja näitä raiscakusia näiden tekemänä tapahtuu joka viikko..Silti mustanmaavat vinkuvat somessa kuinka juuri suomalaiset ovat kauheita rasseja.
Kalliiksi tulee myös tuo vankiloissa elättäminen, pitäisi olla jotain työlaitoksia.
Kaikki ulkomaalaiset rikolliset vankiloista pitää karkoittaa Suomesta ja ilman paluuoikeutta.
Entäs tuo Järvenpään puukotus oliko kyse kulttuuriteosta ?
Moni Kultturisuus on RIKKAUS
Yksittäistapaus.
Noita lisää kasvattamaan eläkevarantoja.
Ja ketkä maksavat raiskaajien elatuksen , veronmaksajat !
Niin sivistynyt yhteiskunta toimii.
Miksi tämän tuomioon ei lisätty karkoitusta Suomesta rangaistuksen päätyttyä?
Nythän tämä muhametti pääsee vapaaksi vähän yli vuoden jälkeen. Sietämättömän typerää tällainen "supersuvaitsevaisuus"!
Kylläpä sai matu taas kunnon tuomion. Parampi piestä uhrien ja omaisten toimesta henkihieveriin ja omaan maahansa.
Raiskausvehkeet pois ja matkamuistoksi mukaan karkoitetulle.
Ei pidä jättää henkiin.
Toivottavasti uhrit eivät saa syytettä vastustelemisesta.
rasistin juuri.
Kuka päästi hullun elukan kulkemaan vapaasti Suomessa.
Eikö nyt puhuta mitään rasismista?