Eräs saarnaaja aikoinaan kertoi nähneensä näyn, jossa kaksi vuorta edusti NL:ää ja länttä. En muista yksityiskohtaisesti hänen kertomustaan. Mutta tämä kohta se oli, mistä hän puhui: "Neljät vaunut, jotka lähtivät liikkeelle kahden vuoren välistä; ja ne olivat vaskivuoria" (Sakarja 6:1).
Onkohan nuo kaksi vuorta 1. vuori länsi ja 2. vuori Venäjä/Kiina yms. liittoutumat, joiden välistä hevoset lähtivät kulkemaan?
Onkohan nuo kaksi vuorta 1. vuori länsi ja 2. vuori Venäjä/Kiina yms. liittoutumat, joiden välistä hevoset lähtivät kulkemaan?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hes. 13:3
Näin sanoo Herra Jumala: Voi noita mielettömiä profeettoja! He ennustavat oman päänsä mukaan, ilman että olisivat näkyjä nähneet. [Jer. 14:14, 23:16,21
]
Helluntailaisten näkyihin ja houreisiin pitää suhtaantua kylmän torjuvasti. Helluntailaisilta puuttuu Totuuden Henki. Muita henkiä, energioita ja tämän maailman alkeisvoimia heissä kyllä vaikuttaisi olevan.
Kun kuule tarkemmin ajattelemme, niin ihan sama mitä joku on hourinut.
Hellarit käyttävät ihmisten epämääräisiä houreita oikeiden kristittyjen eksyttämiseen. Konstit on monet.
Jehovantodistajat ja Helluntailaiset ovat sielunveljiä keskenään, sama henki heissä on, aloittavat puheen maailmanlopun tapahtumista ja Ilmestyskirjan kohdista, koska niistä voi kehitellä vaikka minkälaisen eksyttäväisen opin tahansa.
sitä ne tekee
panettelija, rukoilepa ääneen ja mieti- Isä, Isämeidän rukousta...
Ja oletko siinä mukana - eli miksi rukoilet ja toimit toisin? Oletko jatkuvasti tottelematon ja miksi?
Isä meidän, joka olet taivaissa. Pyhitetty olkoon sinun nimesi. Tulkoon sinun valtakuntasi.
Tapahtukoon sinun tahtosi, myös maan päällä niin kuin taivaassa.
Niinpä siin, ja taas panettelin tapani mukaan hellutalaisia ja jopa jehovalaisia - miksi?
Anna meille tänä päivänä meidän jokapäiväinen leipämme.
Ja anna meille meidän syntimme anteeksi, Niin, miksi antaa, kun aina revin suutani, olenko paatunut, eikä Sana toimi minussa??=
niin kuin mekin anteeksi annamme niille,.... näyttääkö siltä, että minä olisin antanut anteeksi- mutta heilun kuin heinämies, ujudelleen ja uudelleen, sekä uudelleen, eikä muutosta näy.
Miksi rukoilen Isä- meidän rukousta, kun olen sama panettelija jatkuvasti.
Parannuksen hedelmä- m issä se minussa näkyy???? Ei ainakaan tällä palstalla.
jotka ovat meitä vastaan rikkoneet. Siis en ole antanut anteeksi ja näyttää siltä, etten kykene antamaan anteeksi, kun luulen olevani jumala-- ja tuomaroin..
Äläkä saata meitä kiusaukseen, vaan päästä meidät pahasta. Siinäpä minulle miettimistä, mitä en muista en sitten millään, vaikka jatkuvasti Isä- meitää ulkoisesti luen, mutten sisäistä sitä--
Vai mitä mietit?
Sillä sinun on valtakunta ja voima ja kunnia iankaikkisesti. Aamen
jahas, ilmeisti tämä ei kuulu--- koska valtakunta ei kiinnosta, vaan panettelu... Eikös vain.
Paavali ja Herra, sekä Profeettojen että uskovien kautta:
ankarasti nuhtelee ja kieroja HELLuntailaisia ja muita kummajaisia.
Tulee siis ankarasti nuhdella heitä ja kehoittaa että:
kavahtavat heitä ja juoksevat karkuun niin lujaa kuin pääsevät.
Fil. 3:2
Kavahtakaa noita koiria, kavahtakaa noita pahoja työntekijöitä, kavahtakaa noita pilalleleikattuja.
https://www.suomisanakirja.fi/kavahtaa
pelästyä tai tulla varovaiseksi, ottaa askel taaksepäin
Hän kavahti kuullessaan äänekästä räsähdystä.
hätkähtää, hypähtää, säikähtää, säikkyä, peräytyä, pelästyä, vetäytyä, säpsähtää.
ja sitten juokse karkuun!
allahu akbar, allaahu akbar.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/95767a7c-53fe-4c70-9c76-4cebbbdcbef9
Joka nurkassa on ongelmaisia, eikä kannata lähteä vihapuheisiin.
Norjassakin tapettiin paljon ihmisiä. Tekijä istuu vankilassa, ja haluaa vapaaksi, ja on aivan "meikäläisiä", kristittyjen puolelta.
Jos KAIKKI norjalaiset, ruottalaiset ja Suomalaiset, että tanskalaiset että saksalaiset jne jne, olisi tehnyt samoin:
Pohjolassa ei olisi kuin todella turvaa etsiä ihmisiä!
Onko jo liian myöhäistä kysyy raiskattu tyttö 12v.
Hyvää joulua toivottaa Scania :/
PH:n lahjat on tarkoitettu seurakunnan rakennukseksi. Mikä tässä näyssä on raamatullista, rakkaudellista ja seurakuntaa rakentavaa? Se on testi, jolla kaikki lahjat koetellaan. Älkää jokaista henkeä uskoko.....