Suunnitelmissa oli viedä auto katsastukseen, mutta hirvieläimen kanssa tuli kohtaaminen tiellä, mistä johtuen auton keula sivulta otti vähän osumaa muttei pahasti. Reikää kuitenkin syntyi ja se korjaantuu ensi vuoden puolella. Taitaa tuoda automaattisen hylsyn autolle...Ja onko nykypäivänä auton jarrukilven puuttuminen myös hylkäävä peruste?
Katsastukseen autolla joka ottanut vähän osumaa...
7
292
Vastaukset
- Anonyymi
Jarrukilven puuttuminen on hylkäys
Kannattaa se auto käydä näyttämässä vaikka se olisi vähän osumaa saanut, nykyisin ollaan aika ymmärtäväisiä siellä katsastuksessa.
Tietysti jos auto on vaarallinen tieliikenteessä niin sitten voipi tulla ihan ajokielto.
Mutta kyllä se kannattaa käydä näyttämässä, saa sitten kuukauden korjausaikaa ja kaksi kuukautta ajoaikaa. - Anonyymi
Jarrukilvet ulkomailta ovat 3-4 euroa kappale. Luulisi olevan rahaa sellaisiin.
- Anonyymi
Enpä ole kyllä noin alhaisia hintoja nähnyt.
Korjaamolla voi pahimmillaan mennä pari tuntia yhden vaihtamisessa että siitä muodostuu kyllä kuluja.
- Anonyymi
Te puhutte nyt ilmeisesti jarrulevyn suojakilvistä, ettekä jarrukilvistä. Jarrukilpi on ainoastaan rumpujarruissa esiintyvä komponentti, johon järjestelmän muut komponentit kiinnitetään. Jarrulevyn suojakilven puuttuminen arvostellaan korjauskehotuksena, se ei aiheuta hylkäystä.
Olisi hyvä tuoda vastatessa ilmi että ei työskentele alalla. Nytkin meni kaikki väärin.- Anonyymi
Googlaa jarrukilpi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Googlaa jarrukilpi.
Kuten sanoin kaikki meni väärin.
- Anonyymi
Näyttää olevan jarrukilpi. Kiinasta morris miniin maksaa 3.13 ja rahti 2.41. No rahaa sekin. Näytti olevan Saksassa vajaa kympin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1656166
- 785398
- 994375
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753750Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603418- 443030
- 152357
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️582099- 462065
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381783