Ihmiset tarjoavat tuolla ihan romua. Miksi joku hakisi aivan paskaa toiselta? No jos ei itse viitsi viedä romujaan roskiin, voi tarjota niitä ilmaiseksi jollekin tyhmälle.
Ylöjärven roskalava
5
543
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö sieltä löydy mitään helppoa myytävää, vai miksi valitat?
- Anonyymi
Niinkö ymmärsit, että haluaisin tuolta tavaraa myytäväksi? Idiootti.
- Anonyymi
Yritin Lielahteen tarjota vuosi sitten ihan uusia käyttämättömiä remmikenkiä, ei kelvannut. Pitkä käyttämätön toppis sentään otettiin, kun eivät kehdanneet kieltäytyä. Metallirunkoinen uuden veroinen tietokonepöytä -runko ei myöskään missään pisteessä kiinnostanut. Ei ilmaiseksikaan. Mieleinen kansi runkoon olisi ollut itse lisättävä, se olisi ollut kiva ja toimiva myös pöytänä. Silti kirppiksillä on vanhoja, rähjäisiä kaiken maailman tavaroita, jopa ikivanhoja pölyisiä vaahtomuovisia patjoja, joiden päällystä ei ole edes pesty ennen sinne vientiä. Ihmettelen, kun tuotteet täytyisi olla niin käytetyn näköisiä, että itse en voisi enää ajatella. Joku jujuhan tässä on, jotka ei aukene itselle. Kyllä toisaalta myös rahat ovat monella vähän haussa tänä päivänä.
- Anonyymi
Lisään edelliseen, että tarkoitin äsken noita kierrätyskeskuksia, joista osa on valtakunnallisia. Jotkut niistä voi hakee maksusta tavaraa kotoa ja vie jätteiden käsittelyyn tai muualle.
- Anonyymi
hae ikeasta uusia jos ei kelpaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3932976SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662334Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781989Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1161716- 1401572
- 701198
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön268993Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12992- 40864