Minä en ymärrä tätä ihonvärijuttua. Tiernapojissa mustaksi mainittu ei saa olla valkoihoinen, joka maskeerataan rooliin.
Nyt sitten valitetaan, ettei Lucia saisi olla ihonväriltään tumma, vaikka alkuperäinen oli todennäköisesti huomattavasti perinteistä kalpeaa pohjoista hipiää tummempi.
Muistin virkistykseksi
https://yle.fi/a/3-12142724
Murjaanien kuningas ja Lucia
Anonyymi-ap
5
284
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa on suomalainen Lucia. Afrikassa afrikkalainen.
Tuo on vaikeaa jollekin. Itselleni ei.- Anonyymi
Pitää olla nykyään pesunkestävä murjaani 😄
- Anonyymi
Suomalainen Lucia on kaunis. Afrikkalaisilla on oma makunsa.
- Anonyymi
joo..se on se kumihuulikategorialucia.....
- Anonyymi
Ei ole totta, joku täälläkin yritti öyhöttää että sisilialaiset ovat jotain somaleja?? ^-^ Eivät ole, miten suomalaisissa on nykyään niin paljon vajaita, ruskettunut ihon sävy ei tee kenestäkään etnistä kongolaista. Tämä nyt pitäisi tajuta ilman selittämistäkin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad741290- 43921
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että360753- 127709
- 53683
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116656- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76602
- 56584