Tälläisen kuvakirjeen muodossa. Ei kai tarvitse sanoa, missä video on kuvattu....
https://www.youtube.com/shorts/9bPR301dnuM
https://www.youtube.com/shorts/9bPR301dnuM
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Näköjään ois tarvinnut vähän kertoillakin videosta, eikä vaan jaella linkkiä.
Tuo pätkä ei tarvitse sanoja. Nuo silmät riittävät kertomaan kaiken.
pahan silmät , niinhän ne uskovaiset silmiä tulkitsee
Niin, se kuvaa sitä, mitä paha saa aikaan.
siltä ei säästy edes pienet lapset.
Mutta onneksi Jeesus syntyi maailmaan viattomana pienenä vauvana, joka voittaa pahan vallan. Siunattua Joulun aikaa teille kaikille.
Kerro toki miksi jumalasi sitten tappoi viattomia taaperoita läjäpäin esim vedenpaisumuksessa ynnä Sodoma ja Gomorrassa? Silloihan tapettiin kaikki. Myös alle vuoden ikäiset taaperot. Mitä syntiä he olivat tehneet?
Ei minulla ole siihen vastausta, miten pienet taaperot olisivat säästyneet vedepaisumuksesta tai selviytyneet tuhotuista kaupungeista. Kai siihen olisi tarvittu suurta ihmettä.
Jaa, eikö se jumalasi sitten tee ihmeitä? Mutta hän vain päätti tappaa kaikki nuo täysin taaperot, vaikka he eivät olleet koskaan tehneet mitään pahaa kenellekkään. Tälläinen se sinun armelias ja rakastava jumalasi sisi on.
Samalla tavalla kun hän nykyään tuomitsee helvettiin kaikki ne jotka eivät usko häneen. Eli helvettiin joutuvat myös suoraan ne taaperot jotka maailmalla kuolevat nälkään ja joilla ei ole edes mitään mahdollisuutta olla uskossa.
"Ei minulla ole siihen vastausta, miten pienet taaperot olisivat säästyneet vedepaisumuksesta tai selviytyneet tuhotuista kaupungeista. "
Näin Raamattu ilmoittaa että vain kahdeksan aikuista pelastui vedenpaisumuksesta.
Miksi ei siis taaperot?
En osaa sanoa, mutta ainakin heidän vanhempiensa synti oli niin valtava kaikkine homouksineen, että myös vauvojen piti kuolla.
Sama tilanne nykyGazassa kun jo lapset opetetaan että juutalaiset kaikki tyyni tulee tappaa "joelta merelle". Olenkin jo ehdottanut rauhanjärjestöille siitä suuresta tehtävästä mikä heille Hamasin kukistumisen jälkeen on edessä eli KAIKKI Gazan lapset ja nuoret tulee opettaa, että ei juutalaisia saa tappaa, teurastamisesta nyt puhumattakaan.
Miten nuo taaperot olisivat selvinneet vaikka olisivat eloon jääneet. Eihän pienet lapset pärjää ilman hoitoa ja huolenpitoa.
Sanotaan niinkin, että meidän ei pidä pelätä sitä mikä voi tappaa ruumiin, vaan enneminkin sitä joka voi sielun hukuttaa. Ehkäpä näiden pienten taaperoiden sielu pelastuikin. Sitähän me ei voida tietää.
Sinun jumalasi mielestä on parempi tappaa täysin viattomia taaperoita kuin pelastaa heitä millään tavalla? Ynnä sitten kuolemansa jälkeen nuo taaperot tuomitaan helvettiin jossa heitä kidutetaan ikuisuudesta ikuisuuteen koska he eivät olleet uskossa kun kuolivat. Ja kaiken tämän takana on teidän rakastava jumalanne...
"Sinun jumalasi mielestä on parempi tappaa täysin viattomia taaperoita kuin pelastaa heitä millään tavalla? "
Isien synnit tulee myös lasten päälle aina kolmanteen ja neljänteen polveen!! Sodoma oli jo niin pahassa jamassa homouksineen, että kaikki piti tappaa että se pahuus poistuisi kaikki tyyni. Näin Jumala nyt vaan toimii, minkäs teet, sinä oi ihmisparka!
Sanoppa miten mielestäsi nuo taaperot olisivat yksin selvinneet kun ei vanhempia enää ollut. Kai sinulla on siihen jokin selitys kun noin Jumalaa syytät.
Voi terroristivaltion viattomia uhreja!
Terroristijärjestöjen uhreja. Onneksi Israel haluaa tuhota julmat terroristit, jotta lapset, kaikki saisivat elää jatkossa alueella rauhassa, .